Sosyal Medyada Biz}

Akustik Cihazla Su Kaçağı Bulma

Akustik Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağıyla karşılaşılan bölgelerin açılabilmesi için özellikle duvarların kırılmasına veya deneme yanılma yönteminden yararlanılmasına ihtiyaç durulmuyor. Son dönemde çok daha başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan akustik ve termal kameralı cihazlar, su kaçağının tespit edilmesine imkan tanıyan bir yapıya sahiptir. Su kaçağı bulma akustik cihazla gerçekleştirildiği taktirde, soğuk suyun geçtiği hat üzerinde oluşmuş kaçağın tespit edilmesi mümkün olacaktır. Sıcak su için bu yöntemin kullanılması mümkün olmaması nedeniyle, termal kamerayla sıcak suyun kaçak oluşturduğu bölgenin tespit edilmesi sağlanıyor.

Akustik Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Akustik cihazlar kullanılarak yapılacak olan bakım işlemleri için özellikle akustik cihazlar, soğuk suyun geçtiği hat üzerinde yaşanan tıkanıklık problemlerine uygun bir şekilde kullanılıyor. Akustik cihazla tıkanan bölge için dinleme yöntemi kullanılıyor. Bu yöntemle birlikte kaçağın yeri tam olarak tespit edildikten sonra suyun akışı durdurulabiliyor. Daha sonra ise tam olarak kaçağın bulunduğu yer için bakımın, sızıntı yaşanan bölge üzerinden su kaçağı bulma akustik cihazla yapılması sağlanıyor.

Doğrudan bakım ve onarım işlemlerinin boru hattına uygun şekilde yapılmak istenmesi halinde, su kaçağının bulunduğu alanın kesilmesi ve yeni parçanın eklenmesiyle, işlemler sonuçlandırılabiliyor. Bakım ve onarım işlemlerinde termal kamera kullanılmasını gerektiren durumlar, direkt olarak suyun geçtiği hattaki su sıcaklığına göre değişir. Sıcak su için termal kameralardan yararlanılırken, soğuk su için ise su kaçağı bulma akustik cihazla gerçekleştirilebilir. Bakımda borunun kaçak oluşturan, çatlamış bölümlerine uygun şekilde bakım ve onarım yapılır.

Su Kaçağı Bakım Firması

Su kaçağı yaşanan bölgenin sorun oluşturmaması ve su kaçağı bulma akustik cihazla özel olarak gerçekleştirilmesi amacıyla Huzur Su Tesisat ile görüşülebilir. Firmanın Türkiye’de verdiği hizmet, müşterileri için hızlı sonuç alınabilecek ve ekstra masraf oluşmadan tıkanan bölgenin açılması sağlanacak şekilde sürdürülüyor.

İlgi görmeye devam eden modern teknikler kullanılarak, akustik cihazların direkt olarak soğuk suyun geçtiği hat üzerindeki kaçağı ortaya çıkarması sağlanıyor. Huzur Su Tesisat güvencesiyle İstanbul genelinde sağlanan imkanlardan yararlanabilir, su kaçağının bakım hizmetlerini akustik cihazla duvarların dinlenmesiyle birlikte değerlendirebilirsiniz.

11 Temmuz 2018
1.544 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN