Sosyal Medyada Biz}

Akustik Su Kaçağı Tespit Cihazı

Akustik Su Kaçağı Tespit Cihazı

İşyerinde, evde, okulda kısacası su bulunan her mekanda bazı dönemlerde su kaçağı sorunu yaşanabilmektedir. Su kaçağının birçok sebebi olabilmektedir. Su kaçağının onarılması için öncelikle kaçağın nerede olduğunu tespit etmek gerekmektedir. Su kaçağını tespit edebilmenin farklı yolları vardır. Günümüzde birçok tesisat ekibi direkt kırım yaparak kaçağı tespit etmeye çalışsa da profesyonel ekipler kırım yapmadan son teknolojiyle üretilmiş cihazlar ile su kaçağının tespitini yapabilmektedir.

Akustik Dinleme Yöntemi

Su kaçağının tespitinde en çok kullanılan yöntemlerden biri akustik dinlemedir. Akustik su kaçağı tespit cihazı ile kısa sürede kaçak bulunduğu yer tespit edilebilmekte ve onarım işlemine geçilebilmektedir. Su kaçağı probleminin büyüklüğüne göre uygulanacak onarım yöntemi de değişmektedir. Akustik su kaçağı tespit cihazı, sıcak soğuk su ayırt etmeden su akışını dinlerek su kaçağında noktasal tespit yapabilmektedir. Ayrıca tesisat borularının plastik ya da metal olması da önemli değildir. Bu cihaz, her tip boru da çalışabilmeli ve kaçak tespitini kısa sürede yapabilmektedir.

Cihaz Özellikleri ve Kullanımı

Akustik su kaçağı tespit cihazı, küçük su sızıntıları bile tespit edebilmektedir. Ayrıca tüm dış sesleri filtreleyerek kulağa tamamen su sesinin gitmesini sağlamaktadır. Akustik su kaçağı cihazı uzman ekipler tarafından kullanılmaktadır. Hiç kırım yapılmadan su kaçağı yaşana bölge tespit edilir ve sadece o kısımda kırım yapılarak tesisat boruları kontrol edilir. Borularda bir deformasyon söz konusuysa, borular değiştirilir ve su kaçağı problemi çözülmüş olur. Termal kameralar soğuk su sızıntılarının tespitini yapamazken akustik cihazlar hem sıcak hem soğuk su sızıntılarının tespitini yapabilmektedir. İşinde uzman ve tecrübeli tesisat ekipleri cihaz kullanımını çok iyi derecede bilmektedir. Tecrübelerini de bu süreçte kullanarak oldukça kaliteli bir tespit ve onarım gerçekleştirmektedir. Profesyonel olmayan ekiplerle çalışmak yanlış bir yöntem ile kaçak tespitine yol açabilmektedir. Ayrıca onarım yöntemi de yanlış belirlenirse, su kaçağı daha büyük sorunlara yol açabilmektedir. Su kaçağı daha çok küçük sızıntı halindeyken tesisat ekipleriyle iletişime geçilirse, hem yaşanacak daha büyük problemlerin önüne geçilmiş olur hem de ev sahibini daha fazla masraftan kurtarmış olur.

08 Aralık 2018
558 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN