Sosyal Medyada Biz}

Bahçelievler Merkez Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler Merkez Su Kaçağı Tespiti

Evde su kaçağı tespit edebilmek son derece zor bir işlemdir. Kesin sonuç almak için bir firmaya muhakkak başvurmak gerekecektir. Bahçelievler merkez su kaçağı tespiti yapabilmek için çağırdığınız profesyonel ekipler, teknolojik ekipmanlarla sizin farkedemeyeceğiniz kaçakları farkedecektir. Konutlarda, iş yerlerinde ve ofislerde de yaşanabilen bu problemler günlük hayatın akışına da zarar verebilir. Bu nedenle kendi duyu organlarınızla farkedemeyeceğiniz bu su kaçağı tespitini ekiplerin getireceği teknolojik ekipmanlarla yapabilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Evde su kaçağı tespitini kendi yöntemlerinizle bulmak istiyorsanız üç farklı yöntem deneyerek evinizdeki su kaçağı sorununu çözebilirsiniz. Bunların başında ana vanayı kapatmak gelir. Su sayacının üzerinde yazan endeksi not edebilir ve ertesi gün tekrar endeksi kontrol ederek kaçak olup olmadığına bakabilirsiniz. Bahçelievler merkez su kaçağı tespiti için firmalara danışmadan önce kendi yöntemlerinizi denemek istiyorsanız bir süre lavabove tuvaleti kullanmadan da ıslanan bölgede azalma olup olmadığına bakabilirsiniz. Son yöntem ise kombi bar göstergesini kontrol etmektir. Çünkü kalorifer tesisatında kaçak olabilir. Ancak tüm bunları deneseniz bile tespit cihazları olmadan kesin bir yargıya varmak mümkün değildir. Ekiplerin kullanacağı yöntemler:

Termal Kamera Kullanarak Tespit Etme: Bahçelievler merkez su kaçağı tespiti için kullanılan termal kamera yöntemi, su kaçaklarını ısı farklılığına göre değişen termak sistemlerle bulur. Doğrudan su kaçağının tespiti için kullanılabilecek olan bu yöntem sayesinde suyun sızdığı yerlerde ısı farkından oluşan renkler kamerada hemen gözükecektir. Bu nedenle profesyonel ekip sızıntıyı tespit ederek çözüm aşamasına kısa sürede geçebilecektir.

Akustik Dinleme Cihazıyla Tespit Etme: Su kaçağının basıncı düşükse o zaman akustik dinleme cihazıyla tespit edebilmek için dairenin su basıncı arttırılabilir. 10 bara kadar arttırılabilen bu basınç sayesinde dairenizdeki su kaçağı anında tespit edilecektir. Su kaçağı tespit edilince kaçağın olduğu kısım ufak çaplı olarak açılır ve ikinci bir kaçak ihtimaline karşı tekrar tekrar kontrol yapılır. Bahçelievler merkez su kaçağı tespiti sayesinde sızıntı yapılan bölge tespit edilip onarılmış olacaktır.  Tecrübeli ekipleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz.

 

09 Ağustos 2018
574 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN