Sosyal Medyada Biz}

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Bahçelievler Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı tespiti hem konutlarda hem de ofis ve iş yerlerinde, kısacası su tesisatının olduğu her yerde olabilen bir sorundur. Ortaya çıktığı zaman insanı tedirgin eden su kaçağı için Bahçelievler su kaçağı tespiti firmalarını arayabilirsiniz. Teknik ekipmanların gelişmesinden sonra profesyonel olarak su kaçağı tespitleri daha kolay yapılmaya başlanmıştır.  Nereden geldiği belli olmayan su sızıntılarıyla başetmek sanıldığından çok daha zordur ve evde farklı problemler dizisini meydana getirebilir. Su borularını kırmadan, kolaylıkla tespit eden yöntemler sayesinde siz de evinizdeki su kaçağından kurtulmuş olacaksınız.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Anlaşılır ve Yöntemleri Nelerdir?

Su kaçağını anlamak için pek çok anlamda su tesisatınızı inceleyebilirsiniz. Bulunduğunuz binada kötü bir koku olup olmadığına bakabilir, koku haricinde ağır bir nemlilik olup olmadığını anlayabilirsiniz. Herhangi bir duvar yüzeyinde nemlilik varsa  ya da sızıntı oluyorsa binanızda su kaçağı olabilir. Sızıntının olduğu binaya Bahçelievler su kaçağı tespiti firmalarını çağırmanız gerekecektir. Ancak profesyonellerin yapabileceği tespitler sayesinde su tesisatı problemini giderebilirsiniz. Su kaçağı tespitleri için farklı aletler kullanılır. Bunlar akusti dinleme aleti, akustik kamera gibi aletlerdir. Su sızıntısı tespitleri için artak teknoloji artık sorunların anında giderilmesini sağlamaktadır.

Termal Su Kaçağı Tespiti: Bahçelievler su kaçağı tespiti için eve gelen ekiplerin kullacağı yöntemlerden biri de termal kameralardır. Zeminlerde gözle görülmeyen ısı farklarını tespit ederek su sızıntısını bulan bu yöntem kısa sürede noktasal olarak sorunu bulacaktır. Isı farkları termal kamera sayesinde ekranda renklenir. Su borularında sıcak suyun sızıntı yaptığı yerlerde ısı farkları oluşacağı için renkler değişir. Termal kamera ile probleminizin çözülmesini istiyorsanız ekiplerden bu yönde bilgi alabilirsiniz.

Akustik Dinleme Tespiti:  Akustik dinleme aleti su sızıntısı ses frekans dalgalarını tutar ve bu sayede su sızıntılarını tespit eder. Profesyonel aleti sadece Bahçelievler su kaçağı tespiti yapan firmalar kullanacağı için profesyonel şirketlerle anlaşmanız gerekecektir. Hem eviniz hem de iş yeri ve ofisiniz için bu yöntemler kullanılabilir. Yukarıda saydığımız termal su kaçağı tespiti de akustik dinleme tespiti de işe yaramaktadır.

05 Ağustos 2018
1.766 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN