Sosyal Medyada Biz}

Basınsitesi Su Kaçağı Tespiti

Basınsitesi Su Kaçağı Tespiti

Evinizde ağır bir koku hissediyorsanız ve bulunduğunuz binada nemlenme, duvarlarınızda ya da zeminlerde nemlenme varsa su kaçağı olabilir. Basınsitesi su kaçağı tespiti sayesinde siz de su kaçağı problemlerini kısa sürede çözebilir ve geliştirilen yöntemler ile sızıntıyı anında giderebilirsiniz. Kendi kendinize su sızıntısını tespit etmeniz çok zordur. Denediğiniz yöntemler size kesin sonuç vermeyecek, sonuç verse bile sızıntının nerede olduğunu göstermeyecektir. Bu nedenle yapmanız gereken profesyonel firmalarla anlaşarak teknolojik cihazlar kullanılmasını sağlamaktır. Böylece daha kısa sürede su kaçağı tespitini yapabilirsiniz.

Su Kaçağı Sızıntıları Evde Hangi Yöntemlerle Bulunur?

Evde su kaçağı tespitini kendiniz yapmak istiyorsanız bunun için vanaları tamamen kapatarak gözlemleyebilirsiniz. Bir süre sifonu ve lavaboyu kullanmayarak su da azalma olup olmadığına bakabilirsiniz. Ancak deneyeceğiniz tüm bu yöntemler sızıntıyı kesin olarak tespit etmenize yaramayacaktır. Kesin tespitte bulunmak için profesyonel ekiplere ihtiyacınız vardır. Basınsitesi su kaçağı tespiti firmaları özellike iki teknolojik yöntem kullanacaktır. Bunlar kameralı görüntüleme sistemleri ile akustik dinleme cihazı ile tespit etme yöntemidir. İkisi de büyük oranda sızıntı için sonuç verecektir.

Kameralı Görüntüleme Sistemleriyle Sızıntı Bulma: Kameralı görüntüleme sistemleri ısıya duyarlı kameralarla sızıntıyı tespit eder. Bu cihazlar su sızıntılarındaki ısı farklarını görerek, sızıntının olduğu yerin daha koyu renklerle kamerada görülmesini sağlar. Bunun sonucunda da sızıntı noktasal olarak saptanmış olur. Basınsitesi su kaçağı tespiti yapan firmaların çoğu ısıya duyarlı kamera sistemlerini kullanmaktadır.

Akustik Dinleme Cihazlarıyla Sızıntı Bulma: Akustik dinleme cihazları, ses dalgalarıyla sızıntıyı bulan yöntemlerdir. Su basıncı düşük olsa bile 10 bara kadar dairenin su basıncı arttırılarak bu teknik kullanılabilir. Kırılan bölgenin kısa sürede önerildiği bu tespitin avantajı dairede büyük kırıklar oluşmadan noktasal olarak sızıntının yerinin keşfedilebiliyor olmasıdır. Basınsitesi su kaçağı tespiti yapan firmalarla sızıntı çok fazla kırık dökük olmadan giderilecektir. Açılan küçük bir kesik sayesinde sızıntının kontrolü ve çözümü yapılacak. Tekrar onarılan bu kırıktan sonra günlük hayatınıza sorunsuz olarak geri dönebileceksiniz. Su kaçağı tespiti için firmalarla bir an önce iletişime geçebilirsiniz.

06 Ağustos 2018
1.701 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN