Sosyal Medyada Biz}

Buharlı Petek Temizliği, Cihazla Petek Temizliği

Buharlı Petek Temizliği, Cihazla Petek Temizliği

Buharlı cihazla petek temizliği yapmak oldukça önemlidir. Buharlı petek temizliği yaparken peteğin arasına sıkışıp kaşmış tozları temizleriz. Yani peteklerin içerisinde biriken tozun ısıyla birlikte odaya yayılmasını önleriz. Bu da evimizde oluşan hijyen açısından oldukça önemlidir. Özellikle evimizde yaşlı, çocuklar ya da astım hastası bireyler varsa peteğin içerisinde oluşan tozlar odaya yayılarak onları rahatsız edebilir. Buharlı petek temizliği ile petek içerisinde oluşan bu tozlardan kurtuluruz. Buharlı temizleyici ile petek aralarında oluşan tozları alarak tozları ortadan kaldırabiliriz.

Petek Tozu Temizleme Makinası

Peteği ve petek borularını temizlemek için makinelerin olduğu gibi petek tozlarını temizlemek için de bir makine vardır. Bu makine peteklerin arasına yerleşmiş ve orada kümeleşmiş olan tozları içine çekerek odanızın temiz olmasını sağlar. Petek içerisinde biriken tozlar ısı ile birlikte odaya dağılarak odanın tozlu bir kokuya sahip olmasına sebep olur. Ancak petek temizleme buharı sayesinde petek aralarında biriken tozu alabilirsiniz.

Petek Toz Temizliği

Petek temizleme işlemi aslında iki yönlüdür. Bir tanesi peteğin içerisindeki suyu ve suyu peteğe ulaştıran boruları temizlerken bir diğer temizleme yönü ise peteğin içerisinde bulunan tozların yok edilmesidir. Petek tozlarını almak için de ayrı bir makine vardır.  Bu makine buhar yolu ile peteğin içerisinde biriken tozları yok eder. Kalorifer peteği temizleme fırçası yardımı ile de peteklerde biriken kirlerden kurtulabilirsiniz.

Petekler Nasıl Temizlenmeli?

Eğer peteklerinizi makine olmadan temizliyorsanız bu temizleme işlemi sırasında ev süpürgenizi kullanabilirsiniz, ya da peteklerin üzerinde bulunan mazgalı çıkartarak banyonuzda suya tutabilirsiniz. Petek silme işlemi ile de peteklerinizin temizlik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak yine de tam ve kesin bir temizlik işlemi gerçekleştirmek için peteklerinizi bir uzmanın temizlemesine ya da petek temizleme işleminiz sırasında mutlaka buharlı bir temizleme cihazı kullanmaya özen gösterin. Buharlı temizlik her zaman kesin sonuçlar veren bir temizliktir. Buhar mikropları öldürür ve peteğinizin içerisine sıkışıp kalmış tozları yok eder. Bu sebepten kalorifer temizliği yaparken tozların iyice yok olması için buharlı toz makinesi kullanmaya özen gösterin.

 

22 Ekim 2018
503 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN