Sosyal Medyada Biz}

Cihazla Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Cihazla Su Kaçağı Tespiti İstanbul

Geçmiş yıllarda evde, okulda, işyerinde bulunan su tesisatlarında yaşanan problemler için akla gelen ilk yöntem o alanı kırmaktı. Çünkü, gelişmiş bir cihaz yoktu ve özellikle su kaçağının yeri tahmin yoluyla bulunmaya çalışılıyordu. Fakat günümüzde bu yöntem uzman ekiplerin kullanmadığı bir yöntemdir. Gelişen teknoloji ile harmanlanan cihazlar, hiçbir kırma işlemi yapılmadan su kaçağının yerini tespit edebilmektedir.

Su Kaçağı Nedenleri

İstanbul, nüfusu çok kalabalık bir şehirdir. Dolayısıyla ev sayısı da oldukça fazladır. Özellikle eskiden yapılmış evlerde son zamanlarda çoğunlukla tesisat problemleri yaşanmaya başlanmıştır. Tesisat problemlerinin başında ise su kaçakları gelmektedir. Su kaçağında en büyük etken tesisatta kullanılan malzemelerdir. Bu malzemelerin kalitesiz oluşu, ev sahiplerini böyle problemlerle karşı karşıya getirebilmektedir. Böyle durumlarda cihazla su kaçağı tespiti İstanbul içerisinde yapılmaktadır. İstanbul’da yer alan yüzlerce tesisatçı içerisinden en uzman ve tecrübeli olan ekipler ile çalışmak her zaman daha yararlı olacaktır.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Evde oluşan su kaçaklarının yerini belirleme konusunda farklı birçok cihaz geliştirilmiştir. Bu cihazların bazısı direkt bazıları ise yardımcı olarak kullanılmaktadır. Cihaz ne kadar kaliteli, profesyonel olursa, su kaçağını tespit etmek de o kadar noktasal ve kolay olacaktır. Bu tespitlerin yanlış yapılması belki de tesisatın komple değişmesine yol açacaktır. Bu nedenle işinin ehli ekiplere danışmak gerekmektedir. Cihazla su kaçağı tespiti İstanbul içinde çok kısa sürede ve çok uygun fiyatlar ile sağlanabilmektedir. Kullanılan cihazlar tesisatın durumuna göre değişebilmektedir. Fakat son zamanlarda neredeyse herkesin evinde ortak olarak kullanılan, akustik dinleme cihazıdır. Yanılma payı sıfıra yakın olan bu cihazın noktasal tespitleri sayesinde hiç zorlanılmadan su kaçağının yaşandığı kısım belirlenebilmektedir. Tamamen su sesinin dinlendiği ve bu sese göre hareket edilen cihaz, hem soğuk hem sıcak su tesisatında kullanılabilmektedir. Yardımcı cihaz olarak tabir edilen termal kamera ise sadece sıcak su tesisatında su kaçağının olup olmadığını, varsa nerede bu problemin bulunduğunu gösterebilmektedir. Cihazla su kaçağı tespiti İstanbul civarı her yerde yapılması mümkün bir işlemdir. Çok kısa sürede kaçağın yeri tespit edildikten sonra o bölgede bir kırma işlemi başlatılır. Profesyonel tesisat ekipleri sadece bu alanı dikkatli bir şekilde kırarak su kaçağı problemini çözer. Fakat tesisat işinde başarı yakalayamamış ekipler direkt kırma işlemine geçerek işlemi hem daha masraflı hale getirmektedir hem de onarım süreci uzamaktadır.

Tesisat Ekibine Güvenmek

Cihazla su kaçağı tespiti İstanbul tesisat işlerinde en önemli şey ekibe güvenmektir. Çünkü o an su kaçağı problemi giderilmiş olsa bile ev sahipleri, birkaç ay sonra aynı problem ile karşılaşmayacağından emin olmak ister. Bu nedenle tesisat ekibi seçimi çok önemlidir. Birinci sınıf kalitede malzeme kullanılmalı, onarım en başarılı işçilik ile yapılmalı ve işlem kısa sürede tamamlanmalıdır.

19 Aralık 2018
496 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN