Sosyal Medyada Biz}

Cihazla Su Kaçağı

Cihazla Su Kaçağı

Su kaçağı sorunlarında artık modern yöntemlerle çözüme ulaşmak mümkün. Su kaçağının nedeni ortaya çıkarmak için tahliye sistemindeki sorunlara ulaşmak gerekiyor. Eskiden bu sorunlara ulaşabilmek için üst yapının kırılarak alt yapıdaki soruna ulaşma yolunun kullanılması söz konusuydu. Ancak artık cihazla su kaçağı tespitinin yapılması çok daha avantajlı bir yöntem olarak kullanılıyor.

Su kaçağı tespiti için özel olarak tasarlanan kameralı cihazlar su kaçağına neden olan sorunu dışarıdan izleme olanağı sağlıyor. İnce işçilikle, profesyonel olarak gerçekleşen işlemler sorunun olduğu alana hiçbir şekilde zarar vermeden gerçekleşiyor. Cihazla su kaçağı tespiti yapabilmek için bu alanda eğitimli olmak gerekiyor.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılıyor?

Gider borularına borular için özel olarak tasarlanmış kameralarla bakılmaktadır. Sıcak su giderlerine ise termal kameralarla bakılmaktadır. Kameralar dışında akustik cihazlarla dinleme yöntemi ya da gider borularına gaz salınımı yapılarak sorun tespit etme yöntemleri de kullanılmaktadır. Öncelikle su sızıntısının olduğu bölgede hazırlık yapılır. Ardından özel cihazlarla su tahliye sistemine yavaşça girilir. Ve gerekli kontrol ve gözlemler yapılır.

Şunu da belirtmek gerekiyor ki cihazla su kaçağı tespitini herkesin yapması mümkün değildir. Cihazların kalitesi kadar cihazları kullanan kişilerin profesyonel olması da önemlidir. Çünkü bu işlemler oldukça hassas işlemlerdir. Cihazla su kaçağı tespiti yapılırken evinizdeki hiçbir yapıya zarar verilmez. Hiçbir yer kırılmaz ya da dökülmez. Cihazla su tespitinin sorunun kaynağını bulmama gibi bir ihtimali de yoktur. Sorun neredeyse ve neden kaynaklanıyorsa kısa sürede ortaya çıkarılır.

Cihazla Su Kaçağı Tespitinin Avantajları Nelerdir

  • Cihazla su kaçağı tespiti güvenilirdir
  • Cihazla su kaçağı tespiti etrafa zarar vermeden yapılır
  • Sorun ne kadar derinde olursa olsun ortaya çıkarılır
  • İleride yaşanacak büyük sorunların önlenmesi sağlanır
  • Cihazla su kaçağı tespiti ekonomiktir
  • Daha büyük zararlara yol açacak sorunları tespit eder
  • Binalarda ortak kullanım alanlarında su kaçağının nereden kaynaklandığının kolaylıkla anlaşılmasını sağlar
  • Cihazla su kaçağı tespiti geçici değil kalıcı çözümler sunar
  • Tadilat ya da başka masraflara gerek kalmadan sorunu tespit etmenizi sağlar
  • Cihazla su kaçağı tespiti en modern su kaçağı tespit yöntemidir

Profesyonel olarak yapılan cihazla su kaçağı tespiti çok kısa sürede ve tadilata gerek kalmadan sorunun ortaya çıkarılmasını sağlar. Yüzeydeki sorunları değil derinlerdeki gerçek sorunları bulup çözmenize imkan tanır. Böylece sizi çok daha büyük zararlardan korur.

11 Aralık 2018
526 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN