Sosyal Medyada Biz}

Çobançeşme Su Kaçağı Tespiti

Çobançeşme Su Kaçağı Tespiti

Evinizde su kaçağı şüpheniz varsa bunu noktasal olarak belirlemeniz son derece zordur. Su sızıntıları faturalarınıza yük bindirirken, duvarlarınızın ve zeminin nemlenmesini de sağlayacaktır. Çok daha tehlikeli boyutlara gelebilen su sızıntılarının mutlaka çözülmesi gerekir. Çobançeşme su kaçağı tespiti firmalarına ulaşarak profesyonel olarak su sızıntılarını çözebilirsiniz. Günümüz teknolojisinin gelişmesi nedeniyle profesyonel ekipmanlar kullanan firmalar su sızıntılarını çok kısa sürede noktasal olarak bulabilmektedir. Siz de şüphelendiğiniz eviniz, iş yeriniz ya da ofisiniz için firmaları çağırabilir ve problem büyümeden çözebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Evinizde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsanız bunu kendi tekniklerinizle de belirlemek isteyebilirsiniz. Öncelikle vanayı tamamen kapatarak su durumunu kontrol edebilir, sifon çekmeyerek ve bir süre lavaboyu kullanmayarak su seviyesini kontrol edebilirsiniz. Teknik ekipmanlar kullanmadan su sızıntısını anlamanız mümkün değildir. Ayrıca kalorifer kullanıyorsanız boru tesisatında da sızıntı olabilir. Çobançeşme su kaçağı tespiti için başvuracağınız firmalar sizin anlayamadığınız sızıntıyı teknolojik cihazlarla kısa sürede çözecektir.

Akustik Dinleme Cihazıyla: Çobançeşme su kaçağı tespiti için firmaların en sık kullandığı tekniklerden biri akustik dinleme cihazıdır. Akustik dinleme cihazları ses dalgalarına göre çalışır ve sızıntının olduğu yerdeki sesi dinler. 10 bara kadar arttırılabilen basınç sayesinde basıncı az dairelerinin de bu yöntemle sızıntıları bulunabilir. Basınç arttığı zaman su kaçağının da şiddeti artacaktır ve dinleme cihazı çok daha kolay sızıntının olduğu noktayı bulacaktır. Onarım işleminin hemen yapılacağı sistem sayesinde küçük bir bölge açılır ve onarım yapılır. İkinci bir kaçak ihtimaline karşı da bakım işlemi yapılır.

Termal Kameralarla: Su sızıntısı tespiti için kullanılan bir diğer yöntem termal kameralardır. Isıya duyarlı olan termal kameralar sızıntıyı ısı farkına göre tespit edilecektir. Değişecek olan ısı kamerada gözükür ve noktasal olarak sızıntı tesisat yerinin neresindeyse ortaya çıkar. Çobançeşme su kaçağı tespiti için kullanılan termal kamera yöntemi de sadece profesyonel firmaların kullandığı sistemlerdir. Farklı kamera görüntüleme sistemleriyle de boruların içerisindeki sızıntıları görüntüleyebilir ve su kaçaklarını kısa sürede tespit edebilirsiniz.

08 Ağustos 2018
1.389 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN