Sosyal Medyada Biz}

Cumhuriyet Su Kaçağı Tespiti

Cumhuriyet Su Kaçağı Tespiti

Son zamanlarda su faturanız yüksek geliyorsa, evinizde ağır bir koku hissediyorsanız ve bunun dışında duvarlarınızda, zeminlerinizde nemlenme varsa evinizde su kaçağı olabilir. Sadece dairelerde değil, su tesisatının olduğu iş yeri ofis gibi yerlerde de olan bu problem, tehlikeli boyutlara bile gelebileceği gibi önlemi alınmalı ve çözülmelidir. Cumhuriyet su kaçağı tespiti sayesinde profesyonel ekipler ve teknolojik aletlerle siz de bulamadığınız su kaçağının yerini bulabilir, tesisat sorunlarınızı kısa sürede halledebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Çözülür?

Su kaçağı tespitini yapabilmek için öncelikle su kaçağının yerini bulmanız gerekir. Kendiniz su kaçağı tespitini yapmak istiyorsanız birden çok yöntem deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerin başında su vanası merkezden kapayarak gözlemlemek olur. Böylece sızıntı olup olmadığını farkedebilirsiniz. Tespit için bir süre lavabo ve sifon kullanamayarak da su seviyesinde artış olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Cumhuriyet su kaçağı tespiti için deneyeceğiniz bu yöntemler size kesin sonuç vermemekle beraber, su kaçağının tesisatın neresinde olduğu konusunda bilgi de vermeyecektir. Bunun için muhakkak profesyonel bir yardım almanız gerekir. Su kaçaklarının yerini noktasal olarak görmek için firmalarla görüşmek ve onların teknik cihazlarını kullanmak gerekecektir.

Termal Kameralarla Su Tespiti: Cumhuriyet su kaçağı tespiti için firmaların kullandığı yöntemlerden biri de termal su kameralarıdır. Bu kameralar ısıya duyarlı olarak çalışır. Isıya duyarlı olan kameralar sızıntının olduğu alanı farklı renklerle gösterecek ve doğrudan nerede sızıntı varsa oraya müdahale edilmesini sağlayacaktır. Müdahale eden ekipler, profesyonel olarak çözüm sunacağı için çok fazla kırık ve dökük olmadan tesisata zarar vermeyecek ve sızıntıyı giderecektir.

Akustik Dinleme Cihazıyla Su Tespiti: Akustik dinleme cihazı da ses dalgalarından yola çıkan ve su sızıntınızı tespit etmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu yöntem sayesinde sızıntılar anında tespit edilecektir. Bar düşük olsa bile dairenin bar basıncı arttırılarak alet kullanılabilecektir. Cumhuriyet su kaçağı tespiti yapan firmalar yukarıdaki kameralı sistemi ya da dinleme cihazı sistemini kullanabilir. Buna göre su kaçağı tespitleriniz için profesyonel firmalar teknolojik cihazlardan yararlanacak ve sorunu kısa sürede çözecektir.

 

10 Ağustos 2018
1.430 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN