Sosyal Medyada Biz}

Dairede Su Kaçağı Bulma

Dairede Su Kaçağı Bulma

Binanız eski ve tesisatı da gerekli kaliteli malzemeler ile yapılmamışsa çok büyük bir ihtimalle daireniz de su kaçağı bulunmaktadır. Ya da ilerleyen dönemlerde böyle bir sorunla karşılaşacaksınızdır. Dairede su kaçağı bulma aşamasından tamir edilmesine kadar oldukça uzun bir süreç olup deneyimli bir ekip tarafından gerçekleştirilmediğinde ise daha kalıcı zararlara neden olabilmektedir. Dairede su kaçağı bulma işlemlerinde hizmet veren kuruluşlardan beklenen genellikle binayı yıkıp dökmeden su kaçağını bulabilmeleridir. Ancak takdir edersiniz ki bunu yapabilen firma sayısı oldukça azdır.

Peki dairede su kaçağı nasıl tespit edilir

Su kaçağını tamir etmede en can alıcı nokta da işin bu kısmıdır. Tesisatlar genelde oldukça uzun yapılar olduğu için su kaçağını tespit etmek neredeyse saatleri alan bir işlem olabilmektedir. Ancak birkaç püf noktası sayesinde dairede su kaçağı bulma işlemi çok kısa bir şekilde halledilebilmektedir. Banyo su kaçakları tespit edilirken genellikle alt komşuya tavandan damla damla su sızması olmaktadır. Eğer tüm vanalar kapalı olmasına rağmen sayacınız yine de dönmeye devam ediyorsa Bu da evde su kaçağı olduğunu göstermektedir. Bazen de ustalar tesisatın belirli bir bölümünde çıkan seslerden dolayı da su kaçağını tespit edebilmektedirler. Su kaçağı tespit etme yöntemlerinden bir diğeri de eğer tesisatının herhangi bir bölümü nemli görünüyorsa o bölgede de su kaçağı olma ihtimali oldukça yüksektir.

Su kaçağı bulunduktan sonra ne yapılmalıdır ?

Eğer su kaçağının oluştuğu yerin tespitini tam olarak gerçekleştirebilirseniz artık geriye yapmanız gereken tek işlem herhangi bir kırma veya parçalama yapmadan tesisatınızı onarabilecek bir kuruluş bulmaktır. Her biri kendi alanında profesyonelleşmiş olan kuruluşumuzun ustaları sizler için bu dairede su kaçağı bulma, tamir etme işlemlerini en teknolojik aletler ile hiçbir şekilde kırma veya parçalama işlemleri yapmadan gerçekleştirirler. Üstelik su kaçağı tamiri ve onarımından sonra uzun bir süre tesisatınızda yeniden bir problem çıkmadan kullanım sağlayabilirsiniz. Bu hizmetleri piyasa koşullarında en ileri teknoloji ile ve en uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

13 Ağustos 2018
589 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN