Sosyal Medyada Biz}

Doğalgaz Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Doğalgaz Petek Temizliği

Doğalgaz Kombi Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Doğalgaz Petek Temizliği

Kombi, petek ve doğalgaz temizleme işlemini gerçekleştirmek için öncelikle bu işe uygun ekipmanlarınızın yanınızda bulunması gerekir. Eğer kalorifer temizliğini gerçekleştirmek için makine kullanacaksanız. Ki size önerimiz makine kullanmanız yönünde olur. Makine kullanacaksanız temizlik işlemi için en uygun yer banyo ya da tuvaletinizdir. Banyo ha da tuvaletinizde bulunan havlupanı sökerek buraya petek temizleme makinenizi bağlayın. Daha sonra makinenin bir ucunu havlupana diğer ucunu petek temizleme makinesinin kendisine takın. Daha sonra makinede bulunan ikinci hortumun bir ucunu havlupanın vanasına diğer ucunu da tahliye olurken etrafın batmaması için tuvaletin içine koyun. Bu işlem sırasına göre tesisatınıza su vermeniz gereklidir. Bu yüzden size en yakın musluğu kullanın. Şebeke hortumunu da makinenize bağlama işlemini gerçekleştirdikten sonra makineyi su ile doldurmaya başlayın.  Bu işlemlerin hepsini gerçekleştirebilmeniz için petek temizleme makinesi sahibi olmanız gerekir.

Evde Petek Temizleme

Kendi evinizde bulundurduğunuz makine ile petek temizleme işlemini yapabilmeniz için size yukarıda belirttiğimiz işlemleri sırasıyla yerine getirmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında makineniz olmadan yapabileceğiniz tek işlem petek içerisinde biriken tozları almanız olacaktır. Makine olmadan bu işlemden başka bir işlem gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Çoğu insan petek temizleme yalanı diye bir şey uydurmuş olsa da petek temizlemek ısınma kaliteniz açısından oldukça önemlidir.

Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Petek temizlemek için kendinize uygun ortamı yarattıktan sonra yapmanız gereken işlemler;

  • Petek temizlemem makinenizi tahliyeye uygun bir hale getirmek
  • Bütün kirli suyu tahliye etmek
  • Kirli su tahliye olduktan sonra temizleyici kimyasalı makinenin içine dökün
  • Peteklerin havasını alıp yani kombinin basıncını ayarlayarak kimyasal maddenin 1 saat boyunca peteklerin içerisinde dolaşmasını sağlayın. Petek temizleme ilacı sayesinde petekleriniz temizlenecektir.

Petekleri Kendim Nasıl Temizlerim

Petek aralarındaki tozları buhar makinesi ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Peteklere ulaşan boruları temizlemek içinse mutlaka bir makineye sahip olmalısınız. Eğer makineniz yoksa bir uzmandan yardım alabilirsiniz. Bunun dışında petek temizliği sırasında petekleri sökmeden temizleme işlemini gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir.

23 Ekim 2018
1.869 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN