Sosyal Medyada Biz}

Doğalgaz Petek Temizliği Fiyatları, Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğalgaz Petek Temizliği Fiyatları, Doğalgaz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Doğalgaz ve petek temizliği nasıl yapılır fiyatları nedir? Petekler özellikle kış aylarında evimizin ısınmasını sağlayan en önemli ihtiyaçlarımızdandır. Ancak peteklerinde temizlenmesi ve yenilenmesi gerekebilir. Kirlenen ve oldukça eskiyen petekler size ilk günkü ısınma imkanını sağlamadığı gibi aynı zamanda da son derece kirli bir ortam yaratır. Gerek boruların içerisinden geçen suların kirlenmesi gerekse peteklerin arasında biriken tozların ısıyla birlikte yayılması son derece sağlıksız bir ortam hazırlar. Bu yüzden petek temizliği yapılması şarttır. Peki, petek temizliği ne zaman yapılır? Petek temizliğini yapmak için belirli bir zamana ihtiyacınız yoktur. Ancak yılda en az 1 kere petek temizliği yaptırmak sağlık açısından oldukça önemlidir.

Petekleri Kendim Nasıl Temizlerim

Kalorifer peteklerinin içerisinde biriken tozları evde kolaylıkla halledebilirsiniz. Eğer bu tozları temizlemek için özel buharlı cihazınız varsa ortada tek bir tane bile toz kırıntısı bırakmadan peteklerin içlerini temizleyebilirsiniz. Ancak evinizde bu cihaz bulunmuyorsa o zaman petekleri bir süpürge ya da toz bezi yardımıyla silebilirsiniz.  Bazı insanlar petek temizleme işleminin gerçek olmadığına inanıyorlar ve petek temizleme yalanı, uydurması gibi sözler sarf ediyorlar. Ancak petek temizleme işlemi son derece önemlidir.

Petek Nasıl Temizlenir?

Petek temizleme işleminin gerçekleşebilmesi için size uygulayacağınız adımları yukarıda belirttik. Bunun dışında petek borularının temizlenme işlemi ardır. Ancak bu işlem makinesiz gerçekleşebilecek bir işlem değildir. Bu yüzden makineniz yoka bu işte uzman birinden yardım alabilirsiniz. Eğer makineniz varsa makinenizi temizliğe uygun bir hale getirin ve tüm kirli suyun boşalmasını sağlayın. Daha sonrasında ise makinenin içerisine petek temizleme ilacını koyarak bu ilacın borularda dolaşmasını sağlayın. İlaçsız petek temizliği yapılmaz.

Makinasız Petek Temizleme

Ne yazık ki makinesiz petek temizliği mümkün değildir. Makinesiz yapılan temizlik yalnızca kirli soyun boşaltılması ve yerine temiz suyun doldurulmasıdır. Bu yüzden makine ile temizlik yapılmalıdır. Makine ile yapılan temizlikte kullanılan ilaç sayesinde boruların içerisinde biriken pislikler, paslar da suyla beraber dökülüp gider. Evde petek temizliği yapmak için makinenizin olması şarttır.

24 Ekim 2018
654 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN