Sosyal Medyada Biz}

Döküm Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Düzce Petek Temizliği

Döküm Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Düzce Petek Temizliği

Döküm petek nasıl olmalıdır? Günümüz teknolojisinde Döküm petek çok fazla kullanılmasa da hala kullanılan evler vardır. Yani çıkan peteklerden daha fazla dayanıklı olan döküm petekler uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Bunun dışında ısıyı bünyesinde uzun süre tutar ve geç soğur.  Kanalları fazlaca geniş olduğu için çok sık tıkanıklık sorunu yaşamaz. Döküm peteklerin temizliği diğer peteklere göre biraz daha farklıdır ve en az 2 yılda bir temizlik işlemi gerçekleştirilmelidir. Peki, Döküm petek nasıl temizlenir? Döküm petekleri temizlemek için peteğin sökülmesi gerekmez. Hatta peteğin sökülmesi son derece yanlıştır. Petek temizlenmesi kimyasal ilacın peteklerin içerisinde dolaştırılması yardımıyla gerçekleşir. Yani bunun için bir petek temizleme cihazına ihtiyaç vardır.

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır

Eski döküm de olsa yeni döküm de olsa kaloriferlerin güzelce temizlenebilmesi için kesinlikle bir petek temizleme cihazına ihtiyacınız vardır. Cihaz olmadan temizleme işlemi gerçekleşmez. Eski döküm kalorifer petekleri temizlemek için bir kimyasal temizleme ilacı ve makine gereklidir. Makine yardımı ile kirli su boşaltılır ve peteğin içerisine gidecek temiz suyun içine ilaç dökülür bu sayede ilaç tüm peteğin içerisinde dolaşarak petek içinde bulunan kirin sökülmesini sağlar.

Petek Temizliği Gerekli Mi?

Petek temizliği eski döküm kaloriferler için 2 yılda en az bir kez yaptırılması gereken bir işlemdir. Bu işlemi gerçekleştirmek hem evimizin hijyeni hem de ısınma kalitemizin yüksek olması açısından oldukça önemlidir.  Bu yüzden petek temizliğinin sürelerine dikkat edilmelidir. Petek temizleme makinası ile peteklerinizin içerisinde birikmiş tüm pisliği yok edebilirsiniz.

Petek Temizleme Kimyasalı Nasıl Kullanılır

Petek temizleme kimyasalının kullanılabilmesi için öncelikle bir petek makinesine sahip olmanız gerekir. Sahip olduğunuz bu makinenin içerisine petek temizleme ilacını dökerek o ilacın peteklerin içerisinde en az 1 saat dolaşmasını sağlayın ilaç petek içerisindeki kiri sökecektir. Bu sayede peteklerinizde ki kirden kurtulacaksınız. Petekleri kendim nasıl temizlerim? Diye düşünüyorsanız ve makineniz yoksa boşuna kendinizi yormayın. Makinesiz petek temizliği asla yapılmaz.

26 Ekim 2018
3.360 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN