Sosyal Medyada Biz}

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Duvardaki Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Ev, işyeri, yurt, okul gibi insanların barındığı alanlarda mutlaka su ihtiyacı bulunmaktadır. Bu ihtiyacı karşılamak için binanın yapım aşamasında su tesisatı yapılmaktadır. Tesisatın yapım aşamasında birinci sınıf kaliteye sahip malzemeler kullanılmalı ve işçilik kusursuz olmalıdır. Tesisatın özveri ile yapılmadığı durumlarda bazı tesisat problemleri ile karşılaşılmaktadır. Bu noktada profesyonel ekipler ile iletişime geçmek faydalı olacaktır.

Su Kaçağı

Tesisatta en sık görülen problem su kaçağıdır. Su kaçağı bazı belirtiler ile kendini göstermektedir. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun pek çok cevabı vardır. Fakat bilinmelidir ki su kaçağı aslında duvarda oluşmamaktadır. Zeminde ya da tavanda oluşan su kaçağı, duvarlardan akarak kendini göstermektedir. Burada su kaçağı oluşmasının birçok sebebi vardır. Öncelikle kullanılan tesisat borularının zamanla aşınarak patlaması ve bunun sonucunda duvara sızması ile su kaçağı kendini belli etmektedir. Ayrıca duvarın kabararak, üstündeki boya ve sıvayı dökmesi de yine su kaçağı olduğuna işarettir.

Su Kaçağı Tespiti

Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur sorusunun farklı cevapları vardır. Fakat burada su kaçağının tespit edilmesi gereken yer duvar değil zemin ya da tavandır. Su kaçağının tespiti için çeşitli cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlardan ilki termal kameradır. Termal kamera, sıcak su tesisatındaki problemleri bulmak için kullanılmaktadır. Zemine atılan kırmızı ışınlar ile kameradan su tesisatının durumu gözlemlenebilmektedir. Eğer sıcak su hattında bir kaçak söz konusu ise kamerada bu durum kırmızı olarak görünmektedir. Fakat su kaçağı soğuk su hattında ise termal kamera yeterli olmayacaktır. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur durumunda akustik dinleme cihazı devreye girmektedir. Diğer tüm seslerden izole bir biçimde su sızıntısının sesi dinlenerek su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir. Eğer problem bulunan dairede değilse yani tavandan su akma durumu söz konusu ise üst kata çıkılarak bu dairenin tesisatı kontrol edilmelidir. Duvarda su kaçağı nasıl bulunur sorusu aslında su kaçağında meydana gelen sızıntılar duvara nasıl ulaşmaktadır şeklinde değiştirilmelidir. Çünkü bu su, ya tavandan ya da zeminden gelmektedir. Su kaçağı tespit edildikten sonra uygun onarım yöntemleri problemi çözmek mümkündür. Duvardaki su kaçağı nasıl bulunur noktasında profesyonel tesisat ekipleri ile çalışmak durumu kolaylaştıracaktır. Kısa sürede kaçak tespit edilerek başarılı ve özverili bir şekilde onarımı sağlanacaktır. Ayrıca müşteri memnuniyeti en üst noktada tutularak bir güven ortamı oluşturulmakta, tesisat problemleri ev ekonomisini yormayacak şekilde uygun fiyatlar ile giderilmektedir.

20 Aralık 2018
564 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN