Sosyal Medyada Biz}

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Evde Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçağı hem evlerde hem de ofisler başımıza gelebilecek talihsiz durumlardan biridir. Bu nedenle su kaçağını anlamak daha ciddi problemlere yol açmaması açısından önemlidir. Evde su kaçağı nasıl tespit edilir sorusu için öncelikle belirtilere bakmak ve önlemini almak gerekir.

Su Kaçağı Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

Evde su kaçağı nasıl tespit edilir sorusu için şüphe ettiğiniz durumların şunlar olabileceğini söyleyebiliriz:

  • Binada kötü bir koku varsa ve dairenizde de bu koku daha ağır hissediliyorsa,
  • Koku dışında evinizde nemlilik varsa
  • Zeminde ya da duvarlarda sızıntı görüyorsanız ve ıslaklık varsa

Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı sizin de evinizde su kaçağı olma ihtimali vardır diyebiliriz. Bu nedenle ilk olarak yapmanız gereken su kaçağının yerini tespit etmek ve ona göre bir önlem almaktır.

Su Kaçağı Tespiti Hangi Yöntemlerle Yapılabilir?

Evde su kaçağı nasıl tespit edilir sorusu için pek çok yöntem kullanılabilir. Bunların başında da akustik dinleme cihazları gelir. Bu cihazlar sadece profesyoneller tarafından kullanılır ve su kaçağının yerini anında tespit etmesi açısından önemlidir. Noktasal olarak kaçağı bulur. Görüntüleme kameraları da diğer yöntemlerden biridir. Bunlar da kanal ve boruların iç kısımlarını görerek su kaçağını anında tespit etmeye yarar. Su kaçağını tespit etmenin yollarından biri de nemölçerdir. Nem ölçer cihazları ile tespit yapacaksanız profesyoneller ile irtibata geçmeniz gerektiğini ve bir an önce tespitin yapılması gerektiğini unutmamalısınız.

02 Eylül 2018
1.392 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN