Sosyal Medyada Biz}

Fevziçakmak Su Kaçağı Tespiti

Fevziçakmak Su Kaçağı Tespiti

Su tesisatının olduğu her yerde su kaçağı olma ihtimali vardır. Kendi evinizde ve iş yerinizde yaşayabileceğiniz bu su sızıntıları ileride daha büyük problemlere neden olabilir. Su kaçağını anlamak için duvarlarınızın nemine, su faturanızda artış olup olmamasına ve dairenizde kötü bir koku var mı yok mu diye bakabilirsiniz. Fevziçakmak su kaçağı tespiti sayesinde iletişim kurduğunuz firmalar, evinizde su sızıntısı olup olmadığı konusunda size kesin bilgi verecektir. Önlemeniz gereken bu su sızıntıları, ileride daha büyük problemlere neden olabilmektedir. Rutubet ve kötü kokular dışında etraftaki kötü koku da sizi rahatsız edecektir. Ayrıca küçük su sızıntıları farkedilemeyeceği için firmalara danışılması önemlidir.

Su Sızıntısı Nasıl Farkedilir ve Nasıl Tespit Edilir?

Su sızıntısını farketmek için faturalarınızı düzenli olarak takip etmeniz gerekir. Faturalarınız olması gerekenden daha yüksek geliyorsa evinizde su kaçağı olabilir. Ayrıca duvarlara ve döşemelerinize de daha dikkatli bakmanız gerekir. Fevziçakmak su kaçağı tespiti sayesinde farkedemediğiniz ipuçlarını firmalar bulacaktır. Su kaçağı tespitinde fayanslar kırılabilir, ciddi hasarlar oluşabilir. Oysa profesyonel firmalar teknolojik cihazlarla, hiçbir kırma işlemi yapmadan sızıntının yerini kısa sürede tespit edebilmektedir. Hiç hasarsız olduğunu söyleyebileceğimiz bu yöntem aynı zamanda ekonomiktir. Firmaların genel olarak kullandığı iki yöntem vardır.

Akustik Dinleme Cihazıyla Tespit: Akustik dinleme cihazıyla tespit işlemi, profesyonel firmaların kullandığı yöntemlerden biridir. Fevziçakmak su kaçağı tespiti akustik dinleme cihazıyla yapılıyorsa, bunun için dairenin bar basıncı arttırılır. Böylece su sızıntısı da daha belirgin hale gelir. Ses dalgalarından dinlenerek hassas kulaklıklarla kısa sürede farkedilen su sızıntısı büyük sorunlara yol açmadan çözülecektir. Üstelik bu yöntemle hiçbir fayans ve tesisat zarar görmez.

Termal Kamerayla Sızıntı Tespiti: Tesisatın zarar görmeyeceği bir diğer yöntem termal kamera yöntemidir. Termal kameralar ısıya duyarlı kameralardır ve sızıntının olduğu alanda ısı da artacağı için kameradan bunu farketmek mümkündür. Fevziçakmak su kaçağı tespiti için anlaşacağınız firmalar yukarıda saydığımız iki yöntemden birini tercih edecektir. Böylece tesisatınıza zarar vermeden sızıntı sorununu tamamen çözülmüş olacaktır diyebiliriz.

07 Ağustos 2018
1.279 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN