Sosyal Medyada Biz}

Havuz Su Kaçağı Tamiri

Havuz Su Kaçağı Tamiri

Genelde villa tarzı evlerde bulunan havuzlar tehlikeli olmaması açısından sık sık kontrol edilmeli ve periyodik olarak bakımı da yapılmalıdır. Havuzda zamanla su eksildiği zaman bu aslında küçük bür problem gibi görülür ancak bu onarılmadığında çok büyük problemlere neden olabilir. Havuz su kaçağı tamiri bu nedenle çok önemlidir. Problemlerin yaşandığı mevsim ve havuzun açık ya da kapalı olması da arıza tespitinde önemli bir rol oynayacaktır. Havuzda su kaçağı tespiti yapmak için profesyonel yardım almayı ihmal etmemeli ve havuz su kaçağı tamiri işlemini mutlaka yapmalısınız.

Havuzlarda Nasıl Su Kaçağı Tespit Edilir?

Havuz su kaçağı tamiri için çağıracağınız ekipler, havuzu derinlemesine inceleyecektir. Havuzda bulunan beton suyun tek başına sızmasına engel olmaz. Havuzun içerisinde zaman zaman yalıtım problemleri olabilir ve bu problemler de ancak incelemeler sonucunda tespit edilir. Ekiplerin kullandığı cihazlar ile problem kısa sürede çözülecek ve havuz seviyesi de normale dönecek, tehlike kalmayacaktır.

Havuzun Su Seviyesi Neden Eksilir?

Havuzlarda günde 3 mm’ye kadar suyun eksilmesi normal olarak karşılanır. Açık olan havuzlarda kış aylarında herhangi bir eksilme görülmez. Ancak yaz aylarında güneşten dolayı su kaybı yaşanır. Su sızıntısı olduğuna dair bir şüphenin olması için öncelikle günlük ne kadar kaybın normal olduğunun da bilinmesi gerekir. Havuz su kaçağı tamiri yapacak olanlar öncelikle günlük eksilmeye bakacak ve buna göre hareket etmenizi sağlayacaktır.

08 Eylül 2018
1.750 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN