Sosyal Medyada Biz}

Havuz Su Kaçağı Tespiti

Havuz Su Kaçağı Tespiti

Kapalı ve açık havuzlar özellikle site ya da villa tarzı evlerde çok fazla karşımıza çıkmaktadır. Ancak havuzun bakımının düzenli yapılması ve su seviyesinin korunması da güvenlik açısından son derece önemlidir. Havuz su kaçağı tespiti için çağıracağınız ekipler periyodik olarak su seviyelerini de kontrol edecektir. Tehlikeyi önlemek ve daha büyük sorunların önüne geçmek için mutlaka havuz su kaçağı tespiti yaptırılması gerekmektedir.

Havuz Su Seviyelerinde Neden Azalma Olur?

Havuz su kaçağı tespiti yapabilmek için normal olarak su seviyesi azlığını bilmek gerekir. Yaz döneminde üstü açık olan havuzlarda su seviyeleri 3 mm’ye kadar düşebilir. Bu son derece normaldir ve herhangi bir tehlike de teşkil etmez. Ancak kışın bu seviye düşmez. 0,5 mm civarından daha yukarıda bir oynama olursa ya da ciddi bir fark varsa o zaman su kaçağından şüphelenmek gerekir. Su kaçağını önlemek yaşanacak olan daha ciddi problemlerin önüne geçilmesi açısından da önemlidir.

Havuzlarda Su Kaçağı Tespiti Nasıl Belli Olur?

Havuz su kaçağı tespiti için havuz duvarlarına ve zeminine, havuz borularına bakmak gerekir. Tüm bunlar profesyonel ekip ve cihazlarla yapılacağı için herhangi bir kırma dökme ve havuza zarar verme işlemi olmadan yapılacaktır. Ancak tüm bu işlemlerin yapıldığı esnada havuzun kullanıma kapalı olması son derece önemlidir. Siz de havuzunuzun tespiti için profesyonel ekiplere danışmalı ve rutin kontrolleri mutlaka yaptırmalısınız diyebiliriz.

10 Eylül 2018
1.439 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN