Sosyal Medyada Biz}

Hürriyet Su Kaçağı Tespiti

Hürriyet Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntıları evde büyük problemlere neden olabilir. Su sızıntıları duvarlarınızda nemlenme yaparken, faturanızın da daha fazla olmasına neden olur. Ayrıca evinizde ağır bir koku yapabilir. Ancak su kaçağı her zaman farkedilebilir boyutta olmayabilir. Bu nedenle Hürriyet su kaçağı tespiti sayesinde farkedilemeyecek boyutta olan su kaçaklarını profesyonel firmalarla halledebilirsiniz. Her zaman kendinizin farkedemeyeceği su kaçaklarını teknolojik aletler kullanarak çözen profesyonel firmalar, evinize de zarar vermeyecektir. Dairenizde kırılma işlemi yapılmadan sızıntı yeri bulunacaktır.

Su Kaçağı Tespitini Çözmek İçin Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Hürriyet su kaçağı tespiti işlemini yapmak için kullanacağınız yöntemler sadece profesyonel firmaların uzmanlarının kullandığı yöntemlerdir. Çünkü fayansları kırarak, tek tek borulara bakarak su sızıntısını bulmak zorunda kalmayacak, böylece evinize zarar vermeyeceksiniz. Su sızıntılarını anlamak için çağıracağınız profesyonel ekip, her geçen gün gelişen teknolojiyi yakından takip etmekte ve cihazlarını sürekli geliştirmektedir. Sık olarak kullanılan yöntemler termal kameralar ve akustik dinleme cihazlarıdır.

Termal Kameralar Kullanmak: Hürriyet su kaçağı tespiti işlemini termal kameralarla yapan firmalar, fayanslarınıza ve tesisat borularınıza zarar vermeyecektir. Böylece kısa sürede su sızıntısının nerede olduğunu bulacaktır. Termal kameralar ısı değişikliğine göre size görüntü verecektir. Termal kameralar sızıntıyı noktasal olarak bulacağı için farklı alanları kırmak zorunda kalmayan ekipler sadece sızıntının olduğu bölümü açacak ve problemi halledecektir. Termal kameralar dışında boru için görüntüleme sistemleri de vardır. Bu sistemler sayesinde görüntüleme cihazları boruların içerisine kadar girer ve led ışıklar sayesinde sızıntı görülebilir.

Akustik Cihazları Kullanın: Akustik dinleme cihazları temiz su tesisatlarında olan su sızıntılarını tespit etmek için kullanılır. Pimaş borularında yaşanan su sızıntıları büyük problemlere neden olabilir ve bunları çözmek için akustik dinleme cihazları kullanılır. Hürriyet su kaçağı tespiti için kullanılacak akustik cihazlar ses dalgalarına göre hareket eder. Dairenin su basıncı arttırıldığında su sızıntısı da artacak ve daha kolay tespit edilebilecektir. Siz de yukarıdaki yöntemleri kullanan firmaları sızıntı riski olan dairenize çağırmalı ve dairenizi kirletmeden sorunu kısa sirede çözmelisiniz diyebiliriz.

 

14 Ağustos 2018
1.554 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN