Sosyal Medyada Biz}

Huzur Tesisat Evde Petek Temizliği, Evde Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Huzur Tesisat Evde Petek Temizliği, Evde Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Huzur tesisat tarafından İstanbul petek temizliği hizmeti verilerek, müşterilerin konut ve iş yerlerinde daha kolay ısınmaları sağlanabiliyor. Normalde 60 derecede rahatlıkla ılık bir hale getirilebilecek olan konut için, petek temizliklerinin aksatılması durumunda 80 derece ancak yeterli olabiliyor. Bu tarz durumlarda özellikle peteklerin temizliklerinin düzgün yapılması ve tortuların ortadan kaldırılması önem teşkil ediyor.

Evde Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kimyasal malzemelerin ve makinelerin kullanılmasıyla birlikte petekler çok daha kolay ve hızlı sonuç alınacak şekilde temizlenebiliyor. Peteklerin sürekli olarak temizlik problemleri yaşadığı bir süreçte kullanımıyla birlikte makineli temizlik işlemlerinin yapılması mümkün oluyor. Özellikle giriş kısmından verilecek olan kimyasallı suyla birlikte makinenin tüm bölgelerde temizliği sağlaması için tazyikli suyun akıtılması mümkün oluyor.

Makineyle Petek Temizliği

Tazyikle birlikte tortular ve siyah suyun geçtiği yerler de eskisinden çok daha temiz ve pislikten arındırılmış hale getirilebiliyor. Kalorifer temizliği nasıl yapılır? Kaloriferin temizlenmesi için makineden yardım alınarak, hortumun giriş bölgesine bağlanması, çıkış noktasının da banyoda veya leğende bir yere akıtılması gereklidir. Pis suyun akıtılacak olması nedeniyle, geniş bir leğen kullanılması ve taşmayacağından emin olunması gerekiyor.

Kimyasalla Petek Temizliği

Petek temizleme işlemlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, tüm faaliyetlerin kimyasallar aracılığıyla sürdürülmesi mümkün oluyor. Kimyasalların kullanılmasıyla hem hızlı bir şekilde iç kısmın tortulardan arındırılması mümkün oluyor hem de tortu bulunan bölgelerin daha kolay temizlenmesi sağlanıyor. Kimyasalsız yapılacak olan temizleme faaliyetlerinde ise giriş noktasından verilen tazyikli su, içeride bulunan siyah suyun akıtılmasına yardımcı olacaktır.

Profesyonel bir ekip olan Huzur tesisat ise bu noktada hiçbir şekilde mağdur olmamanız amacıyla en uygun tekniği belirlemekle görelidir. Çalışanlarımız tarafından direkt olarak peteklerin giriş noktalarından, çıkış noktalarına kadar peteklerin temizlenmesini sağlayacak yöntemi belirlemesi gerekiyor. Ancak bu sayede ilaçsız petek temizliği ile ilgili işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkün olacaktır. Kimyasal malzemelerin makineyle birlikte salınıyor olması, tortu bulunan ve zift gibi kalıntıların yer aldığı bir kaloriferin tekrar böyle bir durumu uzun süre oluşturmamasını sağlayacaktır.

04 Ekim 2018
747 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN