Sosyal Medyada Biz}

Huzur Tesisat Petek Temizleme

Huzur Tesisat Petek Temizleme

Petek temizlik işlemleri, profesyonel şirketlerin gözetimi altında gerçekleştirilen bakım çalışmalarıdır. Petek temizliğinde Huzur Tesisat petek temizleme gibi şirketler çok önemli bir rol oynamakta ve sektörün birçok ihtiyacını karşılayabilmektedir. Bu nedenle, bu işi yaparken petek temizliği veya kombi buharlı temizlik işlemleri düşünüldüğünden daha önemlidir. Kombine bağlantılarının ardından, ısıtma sistemi ile ilgili tesisat, boru ve bağlantı işlemleri tecrübeye ihtiyaç duyulduğu için alanın ustaları tarafından gerçekleştirilir. Isıtma sırasında karşılaştığınız sorunlar, petek temizleme işlemleriyle çözülmezse, sorunun ana kaynağı ortadan kaldırılmalıdır. Bu konuda bilgisi olmayan firmaların bu tür çalışmaları üstlenmeleri, sektörün büyümesi için olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.

Petek Ve Sıhhi Tesisatın Temizlenmesi Nasıl Olur?

Bu soruyu cevaplamadan önce, petek temizliğinin ne olduğunu belirtmek gerekir. Petek temizliği ve montaj işlerini yaparken asit içermeyen kimyasal madde ve ekipman kullanmak gerekir. Petek temizliği için, makineyi kazan tesisatına bağlarken evdeki en doğru nokta Huzur Tesisat petek temizleme ustalarımız tarafından seçilecektir. Kural olarak, bağlantı için tercih edilen alanlar kazandaki veya banyodaki ısıtıcılardır. Basınç ve su ile çalışmak en önemli konulardan biridir. Isıtma tesisatlarında basınçlı hava ve su, radyatöre girdiklerinde geniş bir alana girerler. Hücrenin dibine kurulan makineler, sistemden çökeltileri havalandırabilir ve 2 ila 3 bar arasında çalışabilir. Peteklerin temizlenmesi, borudan temiz su gelene kadar durdurulmamalıdır. Radyatörü temizledikten sonra, ısıtma sisteminin büyüklüğüne bağlı olarak temel özelliklere sahip koruyucu ve temizleyici kimyasallar, sökülmüş parçalar değiştirilerek kir uzaklaştırılır. Kazanda su seviyesi ayarlandıktan ve hava alındıktan sonra sistem kontrol edilir.

Petek Ne Zaman Temizlenir?

Petek bakımının her iki yılda bir yapılması kazanı kontrol etmek için yeterlidir. Evinizdeki ısıtma petekleri eskisi kadar etkili değilse, Huzur Tesisat petek temizleme ustaları ile iletişime geçmelisiniz çünkü radyatörlerde tıkanma meydana gelmiş demektir. İşte belirtiler;

Petek yarı ısınmıyorsa,

Petekler ve borular hiç ısınmıyorsa,

Son petek hiç yanmazsa,

Kazan sürekli kirlilik nedeniyle alarm veriyorsa,

Radyatörler 2 yıl veya daha uzun bir süredir temizlenmediyse,

Kombi filtresi tıkalı ise peteklerin temizlenme zamanı gelmiş demektir.

Neden Petek Temizliği?

Bir petek tesisatında maksimum kireç miktarı, suyun ısı eşanjörüdür. Petek bakımı sırasında, sadece fırçadan çıkan toz çıkarılır ve ısı eşanjörü temizlenmez. Merkezi ısıtma sistemlerinde temizlerken kullandığımız koruyucu kimyasallar, suyun içinden geçtiği tüm bileşenleri aynalara kadar temiz kılar. Bu işlem, kirlilikten kaynaklanan kusurları tamamen yok eder. Böylece, Huzur Tesisat petek temizleme işlemi için herhangi bir ek ücret ödemeden, kazan temizlenir.

16 Ocak 2019
1.450 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN