Sosyal Medyada Biz}

Huzur Tesisat Petekler Nasıl Temizlenir?, Kalorifer Peteği kolay bir Şekilde Nasıl Temizlenir pratik bilgi

Huzur Tesisat Petekler Nasıl Temizlenir?, Kalorifer Peteği kolay bir Şekilde Nasıl Temizlenir pratik bilgi

Peteklerde yaşanan tıkanmaların önüne geçilebilmesi ve tesisatla ilgili düzenli bir çalışmanın yapılabilmesi mümkün olacaktır. Huzur tesisat güvencesiyle yapılacak olan her türlü işlem için özellikle de giriş ve çıkış noktalarının açılarak kullanıma uygun olması sağlanmalıdır. Huzur Tesisat ile yapacağınız görüşmeler sayesinde, peteklerin hızlı bir şekilde temizlenmesi için gerekli olan tüm işlemleri sadece peteği açtıktan sonra gerçekleştirebilirsiniz.

Huzur Tesisat İle Petek Temizliği

Yapacağınız her türlü işlem için sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin dört bir yanındaki petek temizleme işlemlerinin yapılması sağlanıyor. Petek temizliği gerekli mi? Petek temizlenmesi için özellikle giriş ve çıkış bağlantıları açılarak, temizleme işlemlerinin yapılması sağlanıyor.

Huzur Tesisat Petek Temizleme İşlemleri

Petek için ilaçla yapılacak olan temizleme işlemleri için özellikle giriş bölümünden suyun verilmesi, çıkıştan akması sağlanmalıdır. Bunun için iki nokta da açık olmalıdır. İlaçlı suyun makineyle birlikte üst kısımdan verilmesiyle, kir ve birikintiler de alt kısımdan akmaya başlayacaktır. Bu işlemleri tuvalette veya kaloriferin altına leğen koyarak yapabilirsiniz. Daha sonra içini durulama işlemleri için temiz bir suyla durulayarak, peteği tekrar eski yerine yerleştirmeniz gerekiyor. Petek temizlikleri düzenli olarak her yıl yapıldığı taktirde, özellikle peteklerde tam olarak istenen ısının yayılması ve suyun gezmesiyle ilgili hiçbir sorunun olmaması sağlanır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Türkiye’de en hızlı sonuç alınabilecek hizmet türleriyle birlikte Huzur Tesisat, tesisatın herhangi bir noktasında temizleme işlemlerinin yapılmasını sağlayabiliyor. Temizliğin yapılabilmesi için öncelikle peteklerde giriş ve çıkış vanalarının kapatılması gereklidir. Peteklerin altına büyük bir leğen yerleştirilmeli, peteklerin bağlantılı olduğu somunların gevşetilmesi gerekecektir. Vananın gevşetilmesiyle birlikte, içindeki suyun da leğene dökülmesi sağlanmalıdır.

Petek bağlantılarını tam olarak çıkardığınızda ve sökülmeye uygun duruma geldiğinde dış yüzey de detaylı olarak temizlenebiliyor. Petek temizliği nasıl yapılır? Peteklerin sadece ilaçlı suyla değil, normal suyla temizlenmesi de mümkün oluyor. Giriş ve çıkış noktalarının sökülmesinin ardından, çıkış noktasının altına bir leğen koyulması gereklidir. Bu leğen, giriş noktasından verilecek olan temiz suyla birlikte dışarıya tahliye edilecek olan birikintili kirli suyun da akıtılmasını sağlar.

13 Ekim 2018
567 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN