Sosyal Medyada Biz}

Huzur Tesisat Radyatör Petek Temizliği, Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Huzur Tesisat Radyatör Petek Temizliği, Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

Huzur tesisat güvencesiyle siz de evinizde petek temizleme işlemlerinin yapılması için düşük bir ücret ödeyebilirsiniz. Türkiye’de kimyasalla veya ilaçsız temizleme faaliyetlerinde özel olarak hizmet veren firmamız aracılığıyla peteklerin temizlenmesi sağlanıyor. Peteklerin giriş ve çıkış vanalarının kullanılmasıyla birlikte, temizleme işlemleri evde ve iş yerlerinde de hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Huzur Tesisat Petek Temizliği

Huzur Tesisat ile yapacağınız görüşmelerde, demir döküm kalorifer petekler için temizleme işlemleri ve radyatör peteklerde temizleme için hizmet talep edebilirsiniz. Petek temizliği ne zaman yapılır? Genellikle kış aylarına girmeden yapılan petek temizliği, en geç üç yılda bir yapılmadığı taktirde kullanım problemlerine yol açacaktır. Normalde 60 dereceye çıkardığınızda ısı almanız gereken peteklerden su geçmiyorsa veya ısı vermiyorsa, temizleme işlemlerinin mutlaka yapılması gerekiyor.

Radyatör Petek Temizliği

Büyük bir leğen kullanılması, tazyikli suyun gelebileceği makineden yararlanılması, petek bağlantılarının sökülmesi halinde suyun peteğe tutulması mümkün olacaktır. Bu sayede, iç kısımdan yapılacak olan temizleme işlemlerinin tekrar suyun akacağı bir noktaya ulaşması amacıyla, alt kısımdaki bağlantı bölgesinin de gevşetilmesi gerekecektir. Açılacak olan bağlantı noktalarıyla birlikte, kalorifer petek temizliği yapılacaktır.

Petek Temizliği Neden Önemli?

Petek temizliğinin yapılmaması ve sürekli olarak peteklerin iç kısımlarındaki kirin kalmasını sağlayacak şekilde kullanım süreci belirlenmesi zararlıdır. Başta peteğin üreteceği ısının tam olarak olması gereken değerlere ulaşmasını engelleyeceği için, bu durum daha fazla para ödemenize yol açacaktır. Uzun yıllar boyunca bir peteğin temizlenmemesi, petekte suyun geçtiği yolun tam olarak kapanmamış olsa dahi, daralmasına yol açacaktır.

Peteğin içerisinde sürekli olarak katı cisimlerin bulunduğu bir ortamda yapılacak olan hareket, istenen ısının ortaya çıkarılmasını engeller. Herhangi bir noktada hem suyun basıncının ayarlanması mümkün olmayacak hem de ısısında ciddi anlamda düşüşlerle karşılaşılacaktır. Sıcak suyun tam olarak dış metalle temas edebilmesi ve arada hiçbir şekilde kir, pas veya birikinti bulunmaması gerekiyor. Bunun için de kimyasalla yapılacak temizleme işlemleri, bu tarz birikintilerin hızlı bir şekilde atılmasına yardımcı olacaktır.

11 Ekim 2018
509 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN