Sosyal Medyada Biz}

Huzur Tesisat Tıkanıklık Açma

Huzur Tesisat Tıkanıklık Açma

Sıhhi tesisatın kurulumunda hiçbir problemi olmayan çok az insan vardır. Bir sorunla karşılaştığımızda, çözümleri aramaya başlarız ve bu sorunlar ciddi sıkıntılara neden olur. Tüm sıkıntılardan kurtulmak için uzmanlardan destek almak her zaman önemlidir. Huzur Tesisat tıkanıklık açma işte bu uzmanlardan biridir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Gün içinde en sık kullandığımız mutfak lavabosu en sık tıkanıklık yaşayan alanlardan biridir. Öyleyse mutfak lavabosu neden tıkanır?

Zaman ile yemekten sonra yiyecek atıklarının lavaboya atılması,

Yağı lavaboya boşaltılması,

İnşaatın kalıntılarının inşaat sonrasında boruda kalması,

Yine, bina yapım aşamasındayken, borunun drenaj borularından su akışı sağlama eğiliminin yetersiz olması,

Kalsifikasyonun zamanla borunun çapını azaltması sebebiyle lavabolar tıkanmaktadır.

Banyo Lavabosu Neden Tıkalı Olur?

Banyodaki lavaboda tıraş olduktan sonra, lavaboya giden tüyler sonunda birikmeye neden olur.

Kireçlenme sonrası boru çapının daralması sebebiyle tıkanma oranı artar.

İnşaat esnasında kalıntıların yol açtığı tıkanıklık borularda kalır.

Acil Durumlarda Tıkanıklık Açma

Geçmişte, boru hatlarında bir çeşit tıkanma olduğu zaman, boruların iç kısımları görülemezdi ve sıkışma ve tıkanmanın sebepleri bilinmediğinden, boruların iç hattına ulaşılana kadar hasar daha da çok artmaktaydı. Günümüzde acil durumlar için tıpkı bir çilingir gibi Huzur Tesisat tıkanıklık açma işlemleri uzmanlar tarafından alınmaktadır. Bu alanda yetkin olmayan insanlar tıkanıklıkları açmaya çalışırlar, ama bu aşamada boruları da kırabilirler ve zararın boyutunu da arttırabilirler. Modern teknolojik cihazlar, hatta boşlukları kırmadan kızılötesi cihazlar kullanılarak uzmanlarımız tıkanıklık olan bölge için nokta atışı yapmaktadırlar.

Robotik Cihazlar Yardımıyla Boruların Açılması

Evlerin ve iş yerlerinin iş yükünden bağımsız olarak, Huzur Tesisat tıkanıklık açma, yüksek teknolojili cihazları kullanarak boruları bulmayı kolaylaştırmaktadır. Kızılötesi sinyalleri iletmek için kullanılan bu üst model cihazlar, boruları açmak için robotlar ile çalışır. Yüksek çözünürlüklü görüntüler kaydeden cihazlar kullanılmaktadır. Herhangi bir tıkalı alanı büyütmeden işlemler yapılmaktadır. Huzur Tesisat olarak kameralı cihazlarımızla tıkanmış bir alanı tespit edebiliyoruz, sinyal gönderen kızılötesi cihazlarımızla tıkanık noktaları bulabiliyoruz ve robotik cihazlar tarafından engellenmiş kanalları açıyoruz.

Kimyasal İlaç Kullanarak Tıkanıklık Açma

Su borularında kireç birikmesinden kaynaklanan tıkanıklıkları kimyasal kullanarak açabiliriz. Bu amaçla, kullanılan kimyasallar Huzur Tesisat tıkanıklık açma sistemi ile özenle seçilir ve asitli bir madde olmadığı için tesisatlarınıza da zarar vermez. Temiz suyla tıkanan tesislerde, tıkanma kireçten kaynaklanıyorsa, bu işlem özel kimyasallar kullanılabilir.

15 Ocak 2019
1.131 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN