Sosyal Medyada Biz}

İstanbul Petek Temizliği

İstanbul Petek Temizliği

Petek temizliği İstanbul ilinde hem makine ile hem de makinesiz yaptırılabilir. Yıllar boyu kullanılan peteklerin borularında ve diğer kısımlarında tortular birikebiliyor. Bununla beraber kaloriferlerin temizliğe ve bakıma ihtiyacı oluyor. Kalorifer temizliğinin esası kalorifer tesisatının temizliğidir. Sık duyulanın aksine kirler petekte değil tesisat borularında yer alır. Bakır borular kir tutmadığı için temizlikte gerektirmez. Tesisatta yer alan bakır borular pislenmediği için genel olarak diğer kısımlarda yer alan borular için kalorifer temizliği yapılır. Çamur, kir, pas ve çeper genellikle plastik borularda yer aldığı için plastik boruların temizliği ele alınır.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerde bulunan yağlar kir gibi görünse de aslında petekte olması gerekir. Bu yüzden kalorifer temizliği yapılırken petek bu yağlardan arındırılmaz. Kalorifer temizliğinde petekler hiçbir zaman tamamen sökülmemeli. Eğer sökülürse borular ve tesisat çürümeye başlar. Petek temizliğinde uzman ekiplerimiz İstanbul petek temizliği işlemini profesyonel bir şekilde ele alır. Temizlime için ulaşılan noktada ilk olarak peteğin tamir edilmesi gerekiyor ise tamir işlemleri tamamlanır. Ardından temizlik işlemlerine başlanır.

Temizlik Sırasında Problem Yaşanır Mı?

Petek temizleme işlemi makine ile ve makinesiz olarak ikiye ayrılır. Sizin tercihinize göre temizleme işlemi gerçekleştirilir. Kalorifer temizliği sırasında ortam kirletilmez. Uzman ekiplerimizin yanında uzun borular bulunur. Bu borular evin tuvalet ya da lavabo giderine bağlanır. Kaloriferlerde bulunan pislikler bu gider borularından tuvalet ya da lavabo borularına aktarılır. İstanbul petek temizliği de aynı şekilde gerçekleştirilir. Petek temizliğinde asıl işlem tesisatta yer alan kireç, çeper, pas ve kiri akıtmaktır. Bu işlemler iki aşamada gerçekleşir ilk olarak peteğin üst boruları ikinci olarak peteğin alt boruları temizlenir.

Petek Temizliği Fiyatları Nasıl?

Kalorifer temizlik işlemi genel olarak 1-2 saat civarında tamamlanır. Eğer makine ile temizlik yaptırmak isterseniz temizleme süresi değişiklik gösterebilir. Peteğin kirliliği de temizlik süresine etki edebilir. İstanbul petek temizliği fiyatları da evden eve, kaloriferin büyüklüğüne ya da pisliğine göre değişiklik gösterir. Temizlik aşamasında uzman ekiplerimize aklınıza takılan soruları sorabilir ve fiyat bilgisi edinebilirsiniz.

10 Kasım 2018
465 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN