Sosyal Medyada Biz}

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

İstanbul Su Kaçağı Tespiti

Su sızıntılarından sıkıldıysanız ve bugüne kadar evinizde kırılarak tesisat işlemleri yapıldıysa artık buna bir son verebilirsiniz. İstanbul su kaçağı tespiti yaptırarak siz de daha büyük sorunların önüne en kısa sürede geçebilir ve evinizde daha sağlıklı, sorunsuz yaşayabilirsiniz. Ancak öncesinde su kaçağı olduğuna emin olmalı ve bunun için bazı ipuçlarına bakmalısınız.

Su Kaçağı Nasıl Belli Olur?

İstanbul su kaçağı tespiti yaptırmadan önce evinizdeki değişimlere odaklanmalısınız. Bunların başında da nemlilik ve rutubet gelir. Rutubetli alanlar arttıysa ve duvarlarda ıslaklık varsa, evde bir koku hissediyorsanız su kaçağı olabilir. Ayrıca su sızıntıları, artan su faturası da su kaçaklarının anlama yöntemlerinden biridir.

Su Kaçağı Tespiti Hangi Yöntemlerle Kolay Yapılır?

Su kaçağı tespiti için kullanılan yöntemlerin başında termal kameralar gelir. Sıcak su borularında meydana gelen sızıntıları tespit etmek için kullanılan bu yöntem noktasal olarak su kaçaklarının yerini bulur. Pis su kameraları da sızıntının oluştuğu pis su giderleri için kullanılan yöntemlerden biridir. İstanbul su kaçağı tespiti yapmak için kullanılan nem ölçer cihazları da sadece profesyoneller tarafından kullanılır. nem ölçer cihazları 3 cm kadar derine inebildiği için önemlisu sızıntılarını anında tespit eder. Tüm bu yöntemler sizin fayanslarınıza ve sızıntının olduğu alana zarar vermediği için önemlidir. Böylece sızıntı tespitini yaparken zorlanmaz ve sonrasında kırık dökük bir mutfak ya da banyo ile uğraşmak zorunda kalmazsınız diyebiliriz.

03 Eylül 2018
1.221 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN