Sosyal Medyada Biz}

Kalorifer Petek Temizleme Hizmeti

Kalorifer Petek Temizleme Hizmeti

Kalorifer petek temizleme hizmeti ile kaloriferlerinizden her daim en iyi verimi alabileceksiniz! Uzun yıllar boyunca kullanılan kaloriferlerin ve peteklerin de dönemsel bakımlara ihtiyacı vardır. Bazı kişiler petek temizliği konusuna sıcak bakmaz. Buna sebep olan durum ise petek delinir, çürür gibi ortaya atılan efsanelerdir. Söz konusu olan kalorifer petek temizleme hizmeti için temel esas kalorifer tesisatının temizliğidir. Kirlenme durumu asıl olarak peteklerde değil tesisatta gerçekleşir. Kireç, çamur, çeper genel olarak plastik borularda görülür. Bakır boru sistemine sahip olan tesisatlarda temizleme gerekmez. Bakır botu kir tutmamakla birlikte bugüne kadar yapmış olduğumuz bakır boru temizliğinde kir görülmemiştir. Peteklerde koruma için gerekli miktarda yağ olmakla birlikte, bu yağ yapmış odluğumuz çalışmada petek dışına çıkmaz ve de sistemde aynı şekilde kalır. Bunların dışında duyduğunuz yanlış bilgilere itibar etmeyin. Tecrübeler doğrultusunda verilmekte olan hizmetimizin arkasındayız. Bu işlem esnasında petekler yerinden sökülmemelidir. Sökülme durumunda çürümeye başlayacaktır. Huzur Tesisat 7 gün 24 saat hizmetinizde olup, dilediğiniz zaman iletişim numaralarından ulaşarak hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Petek temizleme işlemi ne zaman yapılmalı ve ne kadar sürede temizlenir?

Kalorifer petek temek hizmeti işleminin yapılma süresi minimum 1 saat sürmekte ve de söz konusu zaman petek kirliliği durumuna göre uzayabilmektedir. Hali hazırda kullandığınız peteklerin;

  • Üst ya da alt borularında ısınmayan bölgelerin olması halinde,
  • Musluklardan su gelmiyor veya az su geliyorsa,
  • Musluklardan koyu kahverengi ya da siyah gibi pis bir su geliyorsa,
  • Sıcak suyunuz düzensiz bir şekilde geliyor ya da kombinizden normale oranla daha fazla ses çıkıyorsa,
  • Yerden ısıtma sistemlerinde bölgesel ısınma problemleri yaşanıyor ya da petek ısınmıyorsa

Temizlik vaktiniz gelmiş demektir. Bu gibi durumlarda bizlere ulaşabilirsiniz ve kısa bir süre içerisinde sorununuz çözümlenir.

Kalorifer petek bakımının avantajları nelerdir?

Kalorifer petek temizleme hizmeti almanız halinde elde edeceğiniz avantajlar;

  • Kirli peteklere oranla temizlenmiş petek ile yakıt tasarrufu sağlarsınız,
  • Temizleme işlemi yapılan petekler daha çabuk ve dengeli bir şekilde ısınır,
  • Düzenli periyodlarla yapılan temizleme işlemi doğrultusunda kombi ve tesisatlarınızın ömrü uzar, bu şekilde uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz,
  • Kirlenmiş peteklerden gelen gürültü problemi, temizleme işlemi ile çözümlenir ve de peteklerin ekonomik olarak çalışmasını sağlarsınız.

Tüm bunlar için, kaloriferlerinizin ömrünü uzatmak için sizler de düzenli periyodlarla peteklerinizi temizletebilir, daha verimli bir sonuç elde edebilirsiniz.

01 Ocak 2019
1.239 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN