Sosyal Medyada Biz}

Kalorifer Petek Temizliği Faydaları

Kalorifer Petek Temizliği Faydaları

Kalorifer temizliğinin faydaları genellikle kaloriferin sıcaklığı daha kolay iletmesi yönünde oluyor. Temizlenen kaloriferin tesisatındaki kir, çeper, kireç ve pas giderildiği için ısı ortama daha kolay iletilir. Kalorifer temizlikleri makineli ve makinesiz olmak üzere iki yöntem ile temizlenir. Temizlikler genel itibari ile yaklaşık 1-2 saat sürer. Yanlış bilinenin aksine kaloriferdeki pislik daha çok peteğin tesisatında yer alır. Tesisatta bulunan borular kireç, çeper, kir ve pas tutabilir. Kaloriferin temizleneceği noktaya çağırdığınız uzman ekiplerimiz kaloriferin tesisatlarını temizler. Temizlik yapılırken kaloriferin kendi yağı olan yağ temizlenmez. Bu yağ kir gibi görünse de aslında peteğin sağlıklı çalışması için gerekli bir unsurdur.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen kalorifer temizliği yaklaşık 1 – 2 saat içinde tamamlanır. Ekiplerimizin yanında bulunan gider boruları lavabo giderine ya da tuvalet giderine bağlanarak çıkan kir ve kireç gidere aktarılır. Kalorifer temizliği yapılırken temizleme yapılacak nokta kirletilmez. Temizlik yapılırken kaloriferlerin yerinden sökülmemesi gerekir. Eğer kalorifer sökülürse iç kısmında bulunan borular çürümeye başlar. Kalorifer petek temizliği faydaları ise genel olarak kaloriferin ısıyı iyi iletmesi yönünde olur. Temizlik alanında bulunan ekiplerimiz ilk olarak kaloriferin tamirat gerektirip gerektirmediğini kontrol eder. Eğer tamir yapılması gerekiyor ise tamir ettikten sonra temizliğe başlanır.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kalorifer temizliğinin yapılabilmesi için ilk olarak ekibin yanında bulunan makineyi bir yere sabitlemesi gerekir. Ardından peteğe monte edip gider borusu tuvalet ya da lavabo giderine bağlanarak temizlik işlemine başlanır. Temizlik işlemi iki kısma ayrılır. İlk olarak kaloriferin üst boruları sonrasında kaloriferin alt boruları temizlenir. Genellikle temizlik işlemi iki defa gerçekleştirilir. Kalorifer petek temizliği faydaları genel olarak kaloriferin daha iyi ısı iletmesi ve daha uzun ömürlü olması yönündedir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer temizliği makineyle ya da makinesiz gerçekleştirilir. Fakat en yaygın yöntem makine ile yapılanıdır. Uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen kalorifer petek temizliği faydaları arasından biri ise kaloriferin ve kalorifer tesisatının daha uzun ömürlü kullanılmasıdır.

01 Kasım 2018
512 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN