Sosyal Medyada Biz}

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Olur?

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Olur?

Kalorifer, petek temizliği ortalama 2 yılda 1 defa olacak şekilde yapılması gereken bir işlemdir. Temizlenmeyen kaloriferlerde kir, kireç, pas ve çeper kaloriferin alt, üst ya da orta kısmında birikerek ısının iletilmesini engelleyebilir. Uzun süre temizletilmemiş kaloriferlerin ortamı ısıtmaması da bu neden dolayıdır. Kalorifer temizliği makine ile ve makinesiz olarak iki kısma ayrılır. Makinesiz yapılan temizlik kimyasallar ile gerçekleştirilirken makine ile yapılan kalorifer temizliği ise kalorifer temizlik makinesi ile yapılır. Petek temizliği ortalama 1 -2 saat sürer. Kalorifer temizliğinin yararı ise kaloriferin ısıyı daha kolay iletmesi ve uzun ömürlü olması yönündedir.

Petek Temizliğinin Faydaları

Kalorifer temizliğinin yapılış amacı kalorifer tesisatında biriken kiri gider boruları ile dışarı aktarmaktır. Peteğin orta ya da alt kısmında biriken bu kirler peteğin ısıyı iletmesini engelleyebilir. Kalorifer petek temizliği nasıl olur? Petek temizliği yaptırmanın faydaları ise şu şekildedir;

  • Peteğin daha dengeli ve daha çabuk ısınmasına yardımcı olur.
  • Kombinin ve kalorifer tesisatının ömrünü uzatır.
  • Kirden dolayı ortama yayılacak kokuyu önler.
  • Yakılan yakıtın daha fazla sürede kullanılmasını ve sıcaklığın daha iyi yayılmasını sağlar.
  • Kombinin daha gürültüsüz çalışmasına yardımcı olur.

Kalorifer Temizliği Nasıl Yapılır?

Petekler uzun süre temizlenmediğinde kalorifer tesisatında kir birikmesi oluşabilir. Bu da kaloriferinizin daha yavaş ısıtmasını, ısıyı yayamamasını, daha çok yakıt ile daha az ısı durumunu tetikler. Uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilecek kalorifer temizliği ile bu durumlardan kurtulabilirsiniz. Kalorifer temizliği iki aşamada gerçekleşir. İlk olarak peteğin üst boruları ikinci olarak peteğin alt boruları temizlenir. Kalorifer petek temizliği nasıl olur? Temizliğe başlanmadan önce kaloriferler tamir gerektiriyor ise tamir işlemleri tamamlanır.

Petek Temizliği Fiyatları

Kalorifer temizliğinin fiyatları evden eve, kaloriferlerin boyutuna ya da sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. Aynı zamanda kaloriferlerde bulunan kir seviyesi de temizlik süresini uzattığı için temizlik fiyatında değişiklik yaşanabilir. Kalorifer temizliği yapılacak noktaya gelen uzman ekiplere sorarak petek temizliği fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kalorifer petek temizliği nasıl olur? Temizlik işlemleri yaklaşık 1 – 2 saatte tamamlanır.

08 Kasım 2018
477 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN