Sosyal Medyada Biz}

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera İle Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile su kaçağı tespiti su kaçağı bulma konusunda son zamanlarda en çok kullanılan yöntemlerden biridir. Su sızıntıları tehlikeli bir tesisat problemi olduğu için tespit etmek kimi zaman zor olabilir. Evinizde ya da iş yerinizde ortaya çıkan bu problem duvarlarınıza, fayanslarınıza ve zemine zarar verebilir. Siz de rutubet hissediyor, su faturasında daha fazla bir yükselme görüyorsanız su kaçağı tespiti için bir prosfesyonelden mutlaka yardım almalısınız. Kamera ile su kaçağı tespiti yapan ekipler problemi kısa sürede çözecektir.

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Kamera ile su kaçağı tespiti termal kameralarla ya da pis su kameralarıyla yapılabilir. Termal kameralar genellikle sıcak su borularında yaşanan sızıntıların tespiti için kullanılmaktadır. Genellikle termal kameralarda sonra akustik dinleme cihazları da sıklıkla kullanılmaktadır. Pis su kameraları da isminden anlaşıldığı gibi sızıntının olduğu pis su kameralarında meydana gelen hasarları tespit etmek için kullanılan yöntemlerin başında gelir. Sorunlu yerlere müdahale etmek için kullanılan diğer yöntemleri de işin profesyonelleri bulacak ve kırmadan, tesisat sorununu giderecektir.

Su Kaçağı Bulmak İçin Kullanılan Diğer Yöntemler Nelerdir?

Kamera ile su kaçağı tespiti dışında kullanılan en yaygın yöntem akustik dinleme cihazlarıdır. Çünkü akustik dinleme cihazları sorunun tam olarak nerede olduğunu bulduğu için son derece önemlidir. Böylece sorun noktasal olarak giderilir ve sızıntının önüne geçilir. Bunun dışında nem ölçer cihazları da kullanılır.

30 Ağustos 2018
1.221 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN