Sosyal Medyada Biz}

Kanal Temizleme Makineleri

Kanal Temizleme Makineleri

Kentlerde yer alan konut ve işyerlerinde kullanılan temiz ve atık sular, kanallar aracılığı ile dışarıya atılmaktadır. Kanallar, ana kanalizasyon boruları ile ev ve işyerleri arasındaki bağlantıyı sağlamaktadır. Kullanılan suyun sağlıklı bir şekilde dışarıya atılması ve ana sisteme karışması kanallar sayesinde gerçekleşmektedir.

Kanal Temizleme Makineleri

Kanallar, zaman zaman görevini yerine getiremeyerek tıkanmaktadır. Bu gibi durumların yaşanmasındaki en önemli sebepler ise kanallara bilinçsiz şekilde atılan yabancı maddelerdir. Kanal içerisinde eriyemeyecek derecede büyük ve sert olan bu maddeler, zaman geçtikçe birikme yapmakta ve kanalın içini tıkamaktadır. Böylelikle pis suların sağlıklı bir şekilde tahliye edilmesi gerçekleşememektedir. Bunun sonucunda da ortaya son derece tehlikeli ve nahoş durumlar çıkmaktadır. Tüm bu olumsuz durumları engellemek için, kanalların temizliği belirli aralıklar dahilinde gerçekleştirilmek zorundadır. Tam bu noktada kanal temizleme makineleri devreye girer. Eski usul kanal temizleme işlemlerinin ortaya çıkardığı hiçbir olumsuz duruma sahip olmayan bu makineler; herhangi bir şekilde kırma ya da dökme işlemi gerçekleştirmeden kanalları temizlemektedir. Kanal temizleme makineleri son sistem teknoloji ile çalışmaktadır. Kanal içerisine sokulan bu makineler, öncellikle içeriden görüntü alarak, durumu dışarıda yer alan bilgisayara aktarmaktadır. Kamera sistemine sahip olan bu makineler, anında görüntü vererek, kanalın hangi noktasında tıkanma olduğunu göstermektedir.

Kanal Temizleme

Daha sonraki aşamada ise makine, sahip olduğu sistem ile basınçlı su pompalamaktadır. Basınçlı su pompalanarak kanal içerisindeki yabancı maddeler dışarıya doğru itilmektedir. Böylelikle kanalın içerisinde, su tahliyesini engelleyecek olan herhangi bir olumsuz durum kalmamaktadır. Bundan sonra ise diğer aşamaya geçilir. Kanal temizleme makineleri, sahip olduğu birden fazla işlevi sayesinde, dışarıya atılan yabancı maddeleri vakum özelliği ile çekmektedir. Böylelikle, yabancı maddelerin tekrar birikerek kanalı tıkanması engellenmiş olur. Vakumlarla çekilen yabancı maddeler, yer üstünde bekleyen ve bu makineye bağlı olan tankerlerin içerisine aktarılır. Bunun sonucunda da kanalın temizliği sorunsuz bir şekilde bitirilmiş olur ve ileride oluşabilecek olan tıkanmaların da önüne geçilir.

Kanal temizleme makineleri, eski usul kanal temizlik işlemleri ile kıyaslandığında hem daha ucuz, hem daha pratik hem de kesin sonuç sağlayıcı bir yapıya sahiptir.

02 Mayıs 2018
1.539 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN