Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan Cihaz İle Su Kaçak Tespiti

Kırmadan Cihaz İle Su Kaçak Tespiti

Su kaçakları birçok yapının karşılaşabileceği bir problemdir. Su tesisat borularının patlaması ya da çatlaması ile oluşan su kaçakları ise şirketimiz tarafından çeşitli yöntemler ile tespit edilip tamir edilebiliyor. Su kaçakları tamiri günümüz de oldukça kolay bir hal aldığı için birçok yöntem ile kolayca gerçekleşebilir. Tesisatların kontrol edilmemesi ile de ortaya çıkan boru çatlakları su kaçağının temel sebeplerinden biridir. Kırmadan cihaz ile su kaçağı tespiti şirketimiz çalışanları tarafından kolay bir şekilde yapılmaktadır.

Boru Kırmadan Su Kaçak Tespiti Olur Mu?

Su kaçaklarının tespiti ise iki yöntem ile yapılmaktadır. Sıcak su tespiti ve soğuk su tespiti olarak ikiye ayrılmaktadır. Su bürolarında ki kaçak sıcak su hattına ise termal ısı cihazı ile kaçak bulunabilir. Fakat eğer borularda ki çatlak soğuk su hattında ise sesi iyi ileten cihaz ile tespit yapılmaktadır. Su kaçağı tespiti ardından da kaçak olan yer açılıp tamiri yapılabilir. Su kaçakları tamiri yapılmadığında ise evi ya da su kaçağı olan yeri su basma tehlikesi ortaya çıkabilir.

Su Borusu Kaçak Tamiri

Su borusunda bulunan çatlaklar yıllar boyunca kırılmalara yol açıp su kaçaklarının oluşmasına neden olabilir. Su kaçaklarının tamiri ise şirketimiz tesisat ustaları tarafından yapılabiliyor. Kaçak tamirinin tek yöntemi olarak boruyu değiştirmek gerekir. Tespitler ise sıcak su ve soğuk su kaçağı tespiti olarak ikiye ayrılmaktadır. Su kaçağıolan yer tespit edildikten sonra duvar açılır ve boru değiştirilerek onarılır. Tamir yapıldıktan sonra da suyunuzu kolayca kullanabilirsiniz.

Su Kaçağı Önlenmez İse Ne Olur?

Lavabolarda, banyolarda ya da mutfaklarda oluşabilecek olan su kaçakları ise onarılarak kısa sürede düzeltilebilir. Su kaçağı sebeplerinden en önemlisi ise boruların ya da su tesisatının her hangi bir kontrolden geçmiş olmamasıdır. Su kaçakları fark edildiğinde önlenmez ise tesisatın tamamında problem olur ve suyu kullanma işleviniz kısıtlanabilir. Su kaçağı bulma işlemlerinin şimdiler de daha az zahmetli olması ise hem tesisat ustalarının hem de tamir yaptıracak olanların içerisini rahatlatan  bir durumdur.

17 Ekim 2002
1.867 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN