Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Kırmadan Su Kaçağı Bulma

Özellikle kalabalık ve yoğun şehirlerde yaşayan kişiler için su kaçağı sorunu oldukça zorlayıcı bir durum olabilir. Yoğun iş ve ev hayatının hakim olduğu hayatta su kullanımının önemi ne derece yüksek ise kullanımı da aynı oranda fazladır. Fakat yaşam alanlarınıza oluşabilecek olan su kaçakları hayatınızı kabusa çevirebilir. Bu sorunun tespiti ve onarılması ancak işinde uzman olan eller tarafından çözülebilir.

Tıkanan Gider Boruları

Söz konusu olan tıkanıklık tuvalet ve mutfakta oluşmuş ise, sıcak su ve kimyasal açıcılar yardımı ile tıkanıklığı açmayı deneyebilirsiniz. Fakat kullanılan kimyasal açıcılar pimaş borularınıza zarar verebilir hatta delinmesine kadar yol açabilir. İkinci bir yöntem ise; tuvalet deliğine sokulan uzun bir tel yardımı sayesinde bu tıkanıklığı açma çabasıdır. Eğer bu tıkanıklık veya su kaçakları mutfakta oluşmuş ise, gider deliğine bir çubuk yardımı ile baskı uygulamak olacaktır. Tıkanıklık eğer yakın mesafede ise açılma şansı yüksektir. Peki tıkanıklık uzakta ise gider borusu nasıl açılacak?

Tıkanan Gider Boruları Nasıl Açılır?

Eskiden uygulanan yöntemlerden tamamen uzak yepyeni teknoloji sayesinde artık bu sorunların çözümü çok basit. Önceden, pimaş borularında yaşanan tıkanıklık sorunlarında boruların içi görüntülenemediği için, tıkanıklığı bulabilmek adına borular tek tek kırılırdı ve tıkanıklığın yeri bulunup açılana kadar kırma işlemi devam ederdi. Şimdilerde mahallelerde bulunan tesisatçılar bu işlemi anlattığımız gibi yapmaya devam ediyor. İşinde uzman ve ehli olmayan kişiler kırıp dökerek tıkanıklığa çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Firmamız tarafından kullanılan teknoloji harikası cihazlar ile kırma ve dökme olmadan hatta kızılötesi cihazlarla borulara sinyal göndererek su kaçağı tespiti yapıyoruz. Bu cihazlar sayesinde tıkalı olan gider borusundaki tıkanıklık bulup, sorunu tamamen çözüyoruz.

Kameralı Görüntüleme Sistemleri

Özel cihazlarla birlikte bizden talep ettiğiniz gün ve saatte belirttiğiniz yere gelen ekip arkadaşlarımız ile birlikte modern aletler ile görüntüleyip tıkalı olan boruyu açma ve su kaçağı bulma işlemini gerçekleştiriyoruz. Tıkanıklık borunun neresinde olursa olsun, yüksek teknolojik cihazlar sayesinde, tıkalı boru açan robot cihazlar ile birlikte hiçbir alanı kırmadan ve zarar vermeden, tıkalı olan boruyu açıyoruz.

15 Ekim 2002
2.180 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN