Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan Su Kaçağı Bulmak

Kırmadan Su Kaçağı Bulmak

Su tesisatlarında ya da her elektrik hatlarında oluşan ya da oluşacak olan problemler oldukça olağan sorunlardır. Fakat bu sorunlar genellikle ihmal sonucu ortaya çıkar ve insan canını tehlikeye atacak sonuçları da beraberinde getirir. Su kaçağı tamirleri de öncelerde korkulan ve genellikle yapılması istenmeyen onarımlardı. Bunun nedeni ise tespit edilirken duvarın her yerinin rastgele delinmesi ve açılması. Şimdiler de çıkan su kaçağı tespit cihazları ise sadece kaçağın olduğu yerin bulunup tamir edilmesine yardımcı oluyor.

Su Kaçakları Nasıl Tespit Edilir?

Borular da olan çatlaklardan su taşması ile ortaya çıkan su kaçakları tamir ya da onarım ile toparlanabilecek unsurlardan biridir. Su kaçakları tespiti ise gelişmiş yöntemler ile yapılmaktadır. Sıcak su kaçağı tespiti duvarı delmeden termal ısı cihazı ile su kaçağının bulunup onarılmasına yardımcı olmaktadır. Soğuk su kaçakları sesi stetoskop gibi iyi ileten bir cihaz ile bulunmaktadır. Soğuk su hattının olduğu yere bu cihazı yerleştirmeniz ile su kaçağının olduğu yer bulunup tamiri yapılabilir. Su kaçağı bulma işleminin temiz ve daha az zahmetli olması su kaçağı tamirlerinin ve kontrollerinin daha sıkı yapılmasına yardımcı olmaktadır.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su kaçakları her evde ya da işyerinden olabilecek bir sorundur fakat onarımlar ile önlenebilir. Su borularının tamiri ise duvarın açılması ve çatlak ya da kırık olan kısmın dikkatli bir şekilde kesilip yerine ekleme yapılması olmaktadır. Su kaçağı tespit edilirken gelişmiş yöntemler ile yapılması duvar da deliklerin açılmasını önleyen unsurlardan biridir. Termal ısı cihazı ile sıcak su sesi iyi ileten cihaz ile de soğuk su kaçağı tespiti yapılır.

Su Kaçakları Neden Olur?

Su kaçakları sorununun en temel sebeplerinden biri de su borularının her hangi bir kontrolden ya da onarımdan geçmemiş olmasıdır. Eğer borular ya da tesisat kontrolden geçmiş olsa su kaçaklarına tedbir alınabilir. Su kaçağı tamirlerinin ve onarımlarının oldukça kolay olması da günümüz avantajlarından biridir. Şirketimiz çalışanlarının da birçok yöntem ile su kaçağı tespiti yapabiliyor olması önemli unsurlardan biridir.

16 Ekim 2002
2.010 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN