Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Kırmadan Su Kaçağı Tamiri

Su kaçakları su tesisatı bulunan yapılarda oluşabilecek sorunlardan biridir. Tamirinin bulunuyor olması ise daha büyük sorunlar çıkmamasına yardımcı olmaktadır. Önceki zamanlarda yapılan su kaçağı tespitleri duvarlarım tahminen kırılması ile bulunurmuş. Fakat günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile termal ısı cihazları ve sesi iyi ileten cihazlar tarafından sadece kaçak olan yerin kırılıp tamir işlemi yapıldıktan sonra kapatılması ile tamamlanır. Su kaçakları sebeplerinden biri de su borularının onarımdan ya da kontrolden geçmemesi olabiliyor.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Olur?

Boruların çatlaması ya da çürümesi ile ortaya çıkan su kaçakları çeşitli yöntemler ile tespit edilip ardından tamiri gerçekleştirilir. Su kaçağıtamirinin de kaçak olan borunun değişmesi ile yapılıyor olması gözünüzü korkutmasın. Çünkü su kaçağı tamirleri artık sıcak su ya da soğuk su kaçağı olarak tespit edilip duvarları fazla kırmadan tamir işlemi gerçekleştirilir. Eğer su kaçağınızı tamir ettirmez iseniz daha büyük su tesisatı sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Su Kaçağı Tamir Edilmezse Ne Olur?

Su kaçağı tespiti ya da tamiri yapılmaz ise tesisatın tamamı ve yapı zarar görebilir. Bu yüzden kaçak olan borunun tespit edilip tamirinin yapılması oldukça önemlidir. Boruların uzun yıllar boyunca kontrol edilmemesi ya da su kaçaklarının hafife alınması evinize ya da işyerinize su basmasına neden olabilir. Bunun gibi büyük problemler ile karşılaşmamak için su tesisatının kontrollerinin yapılması ve her hangi bir su kaçağı tahmininde şirketimize haber vermeniz yeterli olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Olur?

Su kaçaklarının tespiti ikiye ayrılmaktadır. Biri sıcak su kaçağı tespiti ve diğeri de soğuk su kaçağı tespitidir. Sıcak su kaçağı tespiti termal ısı cihazları ile tespit edilebiliyorken soğuk su kaçakları ise sesi iyi ileten cihaz ile yapılmaktadır. Kırmadan su kaçağı işlemi de bu cihazlar tarafından kolayca yapılabiliyor olup aynı zaman da temiz bir şekilde tamir edilebiliyor. Su kaçağı bulma işlemi ise şirketimiz tarafından yapılabilen bir işlem olup kırmadan su kaçaklarınızı ve su borularınızın tamirini ya da onarımını yapabiliriz.

14 Ekim 2002
1.724 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN