Sosyal Medyada Biz}

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti Nasıl

Su kaçakları meydana gelme sebebi ile alakalı olarak hem yapısal hem de kişisel sebepler olabilmektedir. Bu konuda özellikle sizin en azından kişisel olan noktaları önleme imkanını değerlendirmeniz gerekmektedir.

Kaçak Sebepleri Ne Olabilir?

Su kaçağı konusunda kişilerin dikkate almaları gereken genel noktalardan bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Tesisatın ortaya koyulması sırasında kişilerin kullanmış oldukları malzemelerin kalitesinin düşük olması hem borularda kırıklıkların hem de sızıntıların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. Siz de bu süreç ile alakalı olarak en azından kaliteli olan materyallerin kullanıldığından emin olabilirsiniz.
  • Kişilerin tıkanıklıklar nedeni ile sıklıkla kullandıkları agresif açıcıların da bu çatlaklara ya da sızıntılara sebep olabileceğini de unutmamak gerekmektedir.
  • Kişilerin binalarının temelinde geçerli olan alt yapının zayıf olması da kişileri olumsuz yönde etkileyebilmektedir.
  • Suyun tazyiki ve drenajı konusunda sıkıntı yaşanması da tesisatın olumsuz olarak etkilenmesine sebebiyet verebilmektedir.

Çatlaklar Nasıl Tamir Edilir?

Su kaçağı bulma konusunda gelişen teknoloji ile beraber uygulamaya koyulabilecek olan yöntemlerin de artış gösterdiği ve işlerin her geçen gün daha da kolaylaşacağı dikkate alınmalıdır. Örneğin geçmiş günlerde kaçağın tespiti için en sık kullanılan yöntem kırma ve daha sonrasında boruların değiştirilmesi aracılığı ile işlem gerçekleştirmekken artık değişen teknoloji ile beraber duvarların kırmadan oldukça kısa sürede kaçak olan noktaları tesit edilebilmektedir.

Cihaz ve Kimyasal ile Çatlaklar Nasıl Anlaşılır?

Su kaçağı tespiti konusunda alternatif olarak kullanılan kimyasal ve cihaz yöntemleri sizin hem harcamanız gereken miktarı direkt olarak düşürecektir. Ayrıca evinizin kaçak nedeni ile kirlenmesi de bu yöntemlerin kullanılması ile olabildiğince düşük bir seviyeye çekilebilir. Konu hakkında eğer iş birliği içerisinde olduğunuz firma size bir seçenek sunuyorsa kesinlikle kimyasal aracılığı ile ya da farklı cihazlar ile çatlakların ve sızıntının yerinin bulunması önerilmektedir. Bu iki yönteme ek olarak duvarın hangi bölümünde nem oranının fazla olduğunu anlayan sensörler ile de kısa sürede nerede ve nasıl bir kaçak olduğu kısa bir zaman dilimi içerisinde anlaşılabilmektedir.

27 Ekim 2002
1.762 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN