Sosyal Medyada Biz}

Kocaeli Petek Temizliği  

Kocaeli Petek Temizliği  

Petek temizliği Kocaeli ilinde makine ile Ya da makinesiz bir şekilde kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Kaloriferler bakımı yapılması gereken tesisatlar olduğu için uzun süre bakımı yapılmadığında çalışma performansı düşebilir. Kalorifer kurulu olan ortamda 2 yılda en az 1 defa olacak şekilde temizliğinin gerçekleştirilmesi gerekir. Temizlikler uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirildiği gibi yaklaşık 1 – 2 saat içerisinde tamamlanır. Eğer kalorifer temizliği  aksatılır ise kaloriferlere yayılan ısı eşit bir şekilde dağılmayacağı için  ısıtma işlemi tam anlamı ile gerçekleşmeyebilir. Kalorifer temizliği gerçekleştirilmezse ortaya çıkacak bir diğer problem ise kaloriferin kötü koku yayması olabilir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer temizliği iki aşamada gerçekleşir. İlk olarak kaloriferin üst borularına sonrasında kaloriferin alt borularına temizleme işlemi yapılır. Temizlik sırasında ortam kirletilmez. Temizliğin yapılacağı noktaya ulaşan ekiplerin yanında yaklaşık 10 metre uzunluğunda gider boruları bulunur. Bu gider boruları lavabo giderine ya da tuvalet giderine bağlanarak kaloriferden çıkan kir, kireç, çeper ve pas gibi pislikler gider borularından gider yoluna aktarılır. Temizliğe başlamadan önce ekipler kaloriferin herhangi bir tamirat gerektirip gerektirmediğini kontrol eder. Eğer tamir edilmesi gerekiyor ise tamir işlemi tamamlanarak temizliğe başlanır. Kocaeli petek temizliği yaklaşık 1 – 2 saat sürer. Temizliğe başlandıktan sonra ilk olarak kaloriferin üst boruları sonrasında kaloriferin alt boruları temizlenir.

Kalorifer Temizliği Fiyatları

Temizlik zamanı kaloriferde bulunan kire göre değişiklik gösterebilir. Kaloriferdeki pislik genellikle kaloriferin tesisatında yer alır. Yanlış bilinenin aksine kalorifer de bulunan bakır borular kir tutmaz. Kaloriferin alt ortaya da üst kısmında bulunan kir tesisat borularını tıkar ve ısının iletilmesi önlenebilir. Kocaeli petek temizliği de aynı şekilde yapılır ve fiyatları kaloriferlerin boyutuna, barındırdığı pisliğe göre değişiklik gösterir.

Petek Ve Kalorifer Temizliği Neden Yapılır?

Ortalama 2 yılda bir defa yaptıracağınız temizlik kaloriferlerinizin daha uzun ömürlü olmasına ve ısıyı daha kolay iletmesine yardımcı olur. Kocaeli petek temizliği işlemi yaklaşık 1 – 2 saat sürer. Temizlik yapılırken ortam kirletilmez. Ekiplerin yanında bulunan gider boruları ile kir direk lavabo ya da tuvalet giderine aktarılır.

09 Kasım 2018
505 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN