Sosyal Medyada Biz}

Kocasinan Su Kaçağı Tespiti

Kocasinan Su Kaçağı Tespiti

Su faturanızda son aylarda yükselme oluyorsa bunun nedenlerinden biri de kaçak su sızıntıları olabilir. Duvarların ve zeminlerin nemlenmesi, giderek daha da küflenmesi ve daireyi saran kötü koku da su kaçağının göstergelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Kocasinan su kaçağı tespiti için başvurabileceğiniz firmalar sizlerin farkedemeyeceği su kaçaklarını profesyonel cihazlarla farketmektedir. Günümüz teknolojisi sayesinde su tesisatındaki sızıntılar hiçbir kırılma işlemi yapılmadan gerçekleşebilir. Böylece büyük bir sorun haline gelebilecek olan su sızıntılarını daha küçük bir sorunken çözebilirsiniz.

Su Kaçağı Tespitinin Teknolojik Cihazlarla Yapılmasının Artısı Nedir?

Kocasinan su kaçağı tespiti işlemini yaptıracağınız firmalar teknolojik yöntemleri ve yeni cihazları kullanır. Bunlar akustik dinleme cihazıyla kameralı görüntüleme cihazlarıdır. Ayrı işlevlere sahip olan bu iki yöntem de pek çok açıdan avantajlı olacaktır. Öncesinde su sızıntısının bulunması için fayanslar kırılır, tesisat boruları yıkılırdı. Bu da evde ciddi bir hasara neden olur ve sızıntının onarılmasından sonra tadilat işlemleri oldukça uzun sürerdi. Ayrıca bu işlem ekonomik olarak da masraflı olurdu. Ancak şimdi gelişen teknolojik yöntemler sayesinde çok daha ekonomik olarak halledebileceğiniz sızıntı problemleri, kırmadan, borulara zarar vermeden yapılabilecektir.

Kameralı Görüntüleme Sistemleriyle Tespit: Kocasinan su kaçağı tespiti işlemini yaparken firmaların kullandığı yöntemlerden biri, termal kamera olarak da bilinen görüntüleme sistemleriyle sızıntıyı tespit etme yöntemidir. Isıya duyarlı olan bu yöntem sızıntının olduğu alandaki değişimleri renklerle gösterecektir. Bu değişime göre de sızıntının yeri anında bulunacaktır. Kameralı görüntüleme sistemlerinden bir diğeri de boru içine giren kameralardır. Bu da sızıntıları daha kolay farketmenizi sağlayacaktır.

Akustik Dinleme Cihazıyla Tespit: Akustik dinleme cihazları temiz su hattına sahip dairelerdeki sızıntıyı bulmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Yaygın olarak kullanılan bu ekonomik yöntem pimaş boruları çatlamadan size sızıntının yerini bulma konusunda yardımcı olacaktır. Kocasinan su kaçağı tespiti işlemi için kullanılan akustik dinleme cihazı bar basıncı arttırıldığında çok daha kolay sızıntının tespit edilmesini sağlar. Kameralı görüntüleme sistemlerini ve dinleme cihazlarını sadece profesyonel olarak hizmet veren firmalar kullanır.

 

11 Ağustos 2018
1.508 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN