Sosyal Medyada Biz}

Makinayla Su Kaçağı Bulma

Makinayla Su Kaçağı Bulma

Su kaçağını anlamak için farklı şekillerde su tesisatınızı inceleyebilirsiniz. Bulunduğunuz dairede kötü bir koku olup olmadığına bakabilir, bunun haricinde ağır bir nemlilik olup olmadığını da anlayabilirsiniz. Evinizdeki duvar yüzeyinde nemlilik varsa  ya da sızıntı oluyorsa binanızda su kaçağı olma ihtimali vardır. Makinayla su kaçağı bulma işlemini yaptırarak siz de sızıntının önüne geçebilirsiniz. Ancak profesyonellerin yapabileceği sızıntı tespiti işlemi sayesinde su tesisatı problemini giderebilirsiniz. Makinayla su kaçağı bulma işlemi ve diğer yöntemler için profesyonel firmalara danışmalısınız.

Hangi Makinalarla Su Kaçağı Tespiti Yapılır?

Su kaçağı tespitleri için farklı aletler kullanılır. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse akusti dinleme aleti, akustik kameralar, nem ölçer gibi aletler kullanıldığını söyleyebiliriz. Makinayla su kaçağı bulma işleminde hiçbir fayans ve duvar kırılmadığı için son derece kolay ve kısa sürede sorunun çözümü gerçekleşir. Pis su kameraları da bu makinalardan biridir.

Su Kaçağı Tespiti İçin Nem Ölçer Kullanılır mı?

Makinayla su kaçağı bulma işlemi için kullanılan bir diğer yöntem de yukarıda söylediğimiz gibi nem ölçerdir. Nem ölçer 3 cm kadar derinliğe inen ve sıvı içerisinde ölçüm yapabilen bir cihazdır. Bu nedenle bazı su kaçaklarının tespitinde bu cihaz kullanılır.  Termal kameralar gibi noktasal olarak sorunu bulduğu için kimi zaman yardımcı bir yöntem olarak da kullanılmaktadır. Evinizdeki sızıntıları gidermek için anlaştığınız profesyonel firmalar sorunu çözmek için hangi yöntemi kullanacağını belirleyecektir diyebiliriz.

06 Eylül 2018
1.396 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN