Sosyal Medyada Biz}

Makinesiz Petek Temizliği

Makinesiz Petek Temizliği

Kalorifer petekleri makinesiz temizleme işlemlerinin yapılması için, peteklerin çamur ve tortu bulunan noktalarının tespit edilmesi gereklidir. Genellikle peteklerin alt kısımlarında çamur ve katran olarak da tanımlayabileceğimiz birikintiler görülür. Bu birikintilerin kalorifer içerisinden tahliye edilmemesi durumunda, özellikle de peteklerin kullanım kalitesinde ciddi oranda düşüş yaşanacaktır. Mağduriyet yaşanmaması, tam randımanlı çalışmada da aynı verimin elde edilebilmesi için peteklerde düzenli olarak bakımın yapılması gereklidir.

Makinesiz Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Temizleme işlemlerinden önce, temizleme işlemlerinden sonra elde edilen ısının çok düşük bir derecede olduğuna dahi şahit olunuyor. Genellikle orta kısımda toplanan tıkanıklıklar, suyun tüm alanlardan yukarı aşağı gezmesi gerekirken, bir anda bu bölgeleri dolaşmasının mümkün olmamasına yol açıyor. Makinesiz petek temizliği uzman ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilebilir. Doğal olarak peteklerde istenen verimin alınması için evde petek temizliği yapılması şarttır. Su giriş ve tahliye noktalarının temiz tutulması, orta kısımda tortu oluşumunun engellenmesi gerekir.

Makinesiz Petek Temizliği Fiyatları

Makinesiz yapılacak olan temizleme işlemleri için özellikle peteklerin tortu bulunan noktalarının tahliyesinin düzenli olarak yapılması gereklidir. Petekleri sökmeden temizleme çalışmaları için giriş ve çıkış noktalarına bağlantı yapılması gerekiyor. Eğer kalorifer peteğinin içerisinde ciddi anlamda çok fazla tortu bulunuyorsa, tahliye bölgesinin açılması ve tortuların dışarı atılması gereklidir. Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu maddelerle birlikte makineli veya makinesiz petek temizliği yapılabiliyor.

Petek Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalı?

Kalorifer peteklerinde sürekli olarak tıkanıklıkla karşılaşılması doğru bir durum değildir. Bu tarz bir durumda hem kullanım kaliteniz ciddi anlamda düşecek hem de peteğinizin içerisinde her noktaya temas etmesi gereken suyun, istenen noktalara ulaşmadığı görülecektir. Yıllar boyunca hiçbir temizliğin yapılmadığı peteklerde özellikle orta bölgelerin tıkanma durumuyla karşılaşılır. Makinesiz petek temizliği fiyatları ve temizlik süresi de evden eve değişiklik gösterir.

İçerisine verilecek saf su veya ilaçlı suyla birlikte, tıkanık olduğu kesin olarak bilinen kaloriferlerin açılması mümkün olacaktır. Makine kullanılmadan yapılacak temizlikler, yılda bir kez yapıldığında da verimli sonuç alınmasını sağlıyor. Petek temizliği yorumları her zaman için olumlu oluyor. Isınma için ödediğiniz paranın tam karşılığını almanızı sağlayan bu işlemin gerçekleştirilmesiyle birlikte, temizlikle ilgili herhangi bir sorun yaşamamanız ve masrafları minimuma indirmeniz sağlanır.

19 Kasım 2018
1.374 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN