Sosyal Medyada Biz}

Makineyle Petek Temizliği  

Makineyle Petek Temizliği  

Makine ile petek temizliği yaptırmak kaloriferlerinizin daha sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Makine ile yapılan temizlik ortamı kirletmez ve zahmetsiz bir şekilde temizlik sağlanır. Petek temizliği makine ile yapıldığında yaklaşık 1 – 2 saat sürer. Temizlik süresi kaloriferinizin boyutuna ya da kir seviyesine göre değişiklik gösterir. Kalorifer temizliği gözden kaçırılsa da kalorifer tesisatınızın sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için oldukça önemlidir. Kaloriferinizden kötü kokular yayılıyorsa, ısıyı iyi iletemiyorsa, ısıtma işlemi yavaş gerçekleşiyorsa ve fazla yakıt kullanıyor ise peteklerinizin temizlik zamanı gelmiş olabilir.

Makineyle Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizleme işlemi iki aşamada gerçekleşir. İlk olarak kaloriferin üst boruları sonrasında kaloriferin alt boruları temizlenir. Eğer kalorifer fazla kir tuttuysa temizleme işlemi 2 defa yapılabilir. Makineyle petek temizliği süresi yaklaşık 1 – 2 saat sürer. Kaloriferin boyutuna, sayısına ya da barındırdığı kire göre temizlik süresi ve fiyatlar değişebilir. Makine ile yapılan temizliklerde kalorifer tesisatına zarar vermeyecek makine kimyasalları kullanılır. Bu kimyasallar kaloriferde bulunan pisliğin bağlanan gider borusundan dışarı aktarılmasına yardımcı olur.

Makineyle Petek Temizliği Fiyatları

Kalorifer temizliği makine ile gerçekleştirildiğinde hem daha hızlı hem de daha zahmetsiz bir şekilde temizlik işlemi tamamlanır. Uzman ekiplerin yanında getirdiği gider boruları bulunan ortamın lavabo ya da tuvalet giderine bağlanarak pislikler aktarılır. Makineyle petek temizliği fiyatları kalorifer boyutuna, sayısına ya da içerisinde barındırdığı kire göre değişiklik gösterir. Eğer kaloriferinize  2 yılda 1 temizlik yaptırıyorsanız ısıyı yavaş yayma ya da kötü koku gibi problemler ile aksi durumlar haricinde karşılaşmazsınız.

Petek Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalı?

Kalorifer temizliği genel itibari ile en az 2 yılda bir defa yapılmalıdır. Peteklerinizin uzun süre temizlenmedi ise ısıyı yavaş yayma, kötü koku yayma, kısa ömürlü kullanım gibi problemlerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Kir, çeper, çamur, kireç ve pas gibi pislikler kaloriferin orta ya da alt kısmına birikir ve kalorifer tesisatının sağlıklı çalışmasını engeller. Makineyle petek temizliği düzenli olarak yaptırıldığında kaloriferinizi daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

16 Kasım 2018
539 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN