Sosyal Medyada Biz}

Noktasal Su Kaçağı Bulma Cihazı

Noktasal Su Kaçağı Bulma Cihazı

Evde su kaçağı olduğunu düşünüyorsanız bunu kendi yöntemlerinizle bulabilirsiniz. Bunun için üç farklı yöntem deneyerek evinizdeki su kaçağı sorununu anlamanız mümkündür. Noktasal su kaçağı bulma cihazı dışında kullanabileceğiniz bazı yöntemler vardır. Bunların başında ana vanayı kapatmak gelir. Su sayacının üzerinde yazan endekse bakarak ve kontrol ederek kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bir süre lavabo ve tuvaleti kullanmadan da bu bölgedeki suda bir azalma olup olmadığına bakabilirsiniz. Bir diğer yöntem de kombi bar göstergesini kontrol etmektir. Noktasal su kaçağı bulma cihazı her zaman kesin ve doğru bilgi verdiği için bir profesyonele danışmanız daha doğru olacaktır.

Termal Kamera İle Noktasal Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağı tespiti yapmak için kullanılan termal kamera yöntemi, su kaçaklarını ısı farklılığına göre değişen termal sistemlerle noktasal olarak bulur. Noktasal su kaçağı bulma cihazı yöntemlerinden biri olan termal kameralar genellikle sıcak su borularında kullanılır. Su kaçağının tespiti için kullanılabilecek olan termal kamera sayesinde suyun sızdığı yerlerde ısı farkından oluşan renkler kamerada hemen gözükecektir.

Tespitlerde Kullanılan Diğer Sızıntı Tespit Yöntemleri Nelerdir?

Noktasal su kaçağı bulma cihazı için sayabileceğimiz termal kamera dışında farklı yöntemler de vardır. Akustik dinleme cihazı bunlardan biridir. Ayrıca pis su kamerası da pis sulardaki sızıntıları bulmak için kullanılır. Son olarak bahsedebileceğimiz cihaz nem ölçerdir ve bunun da kullanıldığı alanlar farklıdır diyebiliriz.

13 Eylül 2018
638 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN