Sosyal Medyada Biz}

Noktasal Su Kaçağı Bulma

Noktasal Su Kaçağı Bulma

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı tespit edebilmek oldukça zor bir işlemdir. Kesin sonuç almak için profesyonel bir firmaya başvurmak gerekir. Noktasal su kaçağı bulma işlemi için gelen profesyonel ekipler, teknolojik ekipmanlarla sizin farkedemeyeceğiniz kaçakları anında bulacaktır. Apartmanlarda, iş yerlerinde ve ofislerde de yaşanabilen bu su sızıntısı günlük hayatın akışına da zarar verebilir. Noktasal su kaçağı bulma işlemi bu nedenle ertelemeden yapılmalı ve kendi duyu organlarınızla farkedemeyeceğiniz sızıntıların ekipler tarafından giderilmesi sağlanmalıdır.

Noktasal Su Kaçağını Bulmak İçin Hangi Cihazlar Kullanılır?

Noktasal su kaçağı bulma işlemi için kullanılan cihazların başında termal kameralar gelir. Çünkü görüntüleme sistemleri sorunun hangi yönde ve nerede olduğunu tespit etmekte işe yarar. Çoğunlukla sıcak su borularının tespitinde daha çok işe yarar. Çoğu zaman da yardımcı bir cihaz olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Pis su kamerası da kullanılan cihazlar arasındadır. Ayrıca nem ölçer de noktasal olarak sorunun kaynağını bulmaya yarayacaktır.

Akustik Dinleme Cihazı ile Su Kaçağı Bulunur mu?

Noktasal su kaçağı bulma işlemi için akustik dinleme cihazları da sıklıkla kullanılır diyebiliriz. Su kaçağının basıncı düşükse akustik dinleme cihazıyla sızıntının yerini bulabilmek için dairenin su basıncı arttırılabilir. 10 bara kadar arttırılabilen bu basınç sayesinde dairenizdeki su kaçağı anında bulunacak ve sorun çözüme kavuşacaktır. Su kaçağı tespit edildiğinde hiçbir kırma ve dökme işlemi yapılmadan sorunun çözülmesi size zaman da kazandırır.

09 Eylül 2018
1.545 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN