Sosyal Medyada Biz}

Petek Bakımı Ve Temizliği, Petek Dış Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Bakımı Ve Temizliği, Petek Dış Temizliği Nasıl Yapılır

Petek dış temizliği ve bakımı yapılmadan kış mevsiminde kombinizi çalıştırmaya başlarsanız gelen faturaların sizi şaşırtacak kadar yüksek olacağından emin olabilirsiniz. Özellikle birkaç sene üst üste temizlenmeyen peteklerin ısıtma kalitesinde büyük sorunlar meydana gelmektedir.

Dış Temizlik Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Sararan Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir sorusu kişilerin kendi  yöntemleri ile uygulayabilecekleri bir sistem değildir. Bunun tam tersine uzman bir kadrodan yardım almanız gerekir. Peteklerin dış kısmında meydana gelen sararmalar hem tesisatın artık üst raddede kirlendiğini hem de artık bakıma ihtiyacının olduğunun sinyallerini verir.

Petek Temizleme işlemleri sırasında dış yüzeyde de gerekli önlemler alınarak görsel kalitenin de üst noktaya çıkarılması mümkün kılınmaktadır. Temizlik aşamasında kullanılan kimyasallar ile hem iç hem de dış yüzey kirlerden kısa bir süre içerisinde arındırılacaktır.

Temizlik Ne Kadar Aralıklar ile Yapılmalıdır?

Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir konusunda inceleme yapılırken süreye de büyük önem vermelisiniz. Her sene kış mevsimine girmeden muhakkak petek temizleme işlemlerini gerçekleştirmelisiniz. Bu şekilde ısıtma sisteminin çok daha verimli işlemesini mümkün kılarsınız. Petek temizliğinin her sene yaptırılmasını fazla bulan kişiler en geç 2 senede bir kere bu sistemi muhakkak temizletmelidir.

Peteğin Verimli Çalışmadığı Nasıl Anlaşılır?

Eski Kalorifer Petekleri Nasıl Temizlenir ve kirlendiği nasıl anlaşılır konu başlıkları ile alakalı olarak kişilerin öncelikle şu hususlar hakkında fikir sahibi olmaları gerekir;

  • Aynı boyutta eve sahip olan komşularınızdan daha fazla fatura ödüyorsanız sistemde bir sorun vardır.
  • Isınma ve soğuma süreçleri geç işliyorsa peteklerinizin içerisinde kir birikmiş olabilir.
  • Normal koşullarda en geç 2-3 dakika içerisinde tüm peteklerin sıcak hale gelmesi gerekir.
  • Petekleri çalıştırmaya başladığınız zaman eve kötü koku salınımı oluyorsa sisteminizin uzman kişiler tarafından elden geçirilmesi lazımdır.

Fiyat Aralığı Nedir?

Geçmiş senelerde fiyat konusunda üst seviyeler söz konusu olsa da ürünlerin daha erişilebilir olması ve ısıtma sisteminin kullanımın yaygınlaşması ile bereber temizlik işlemleri firmalarına ödemeniz gereken tutar da direkt olarak düşmüştür. Bu nedenle hem sağlığınız hem de ekonominiz için en geç 2 senede bir defa ısıtma sisteminizi temizletmelisiniz.

18 Kasım 2018
488 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN