Sosyal Medyada Biz}

Petek Radyatör Dış Temizliği, Petek Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır

Petek Radyatör Dış Temizliği, Petek Radyatör Temizliği Nasıl Yapılır

Radyatör dış temizliği nasıl yapılır ve temizlemenin önemi nedir soruları kış mevsimi öncesinde sıklıkla dile getirilir. Bu temizlik sürecinin muhakkak uzman ekipler tarafından uygulamaya alınması gerekir. Ancak bu şekilde ısıtma sisteminizin sorunsuz bir biçimde hizmet vermesini sağlayabilirsiniz. Kişilerin kendi imkanları ile sağlayacakları bir temizlik aşaması değildir.

Temizlik Aşamaları Nasıl Gerçekleştirilir?

Kombi petek temizliği nasıl yapılır konu başlığı altında uygulamaya alınan ana adımlardan bazıları şu biçimde sıralanır;

  • Duman odası temizliği
  • Ana eşanjör temizliği
  • Gaz tankı kontrolü
  • Tozların temizliği
  • Filtre kısmının temizlenmesi
  • Elektrot testi

Kombi temizliğinin tamamlanmasından sonra ödeyeceğiniz fatura aralığının direkt olarak düşeceğinden emin olabilirsiniz. Özellikle daha az yakıt masrafı ödemek isterseniz muhakkak temizlik aşamasını atlamadan gerçekleştirmelisiniz.

Ne Kadar Sıklıkta Uygulanmalıdır?

Petek temizleme işlemleri ideal olarak her sene kış mevsimine girmeden önce gerçekleştirilmelidir. Isıtma sistemini yoğun şekilde kullanan kişilerin muhakkak bu sıklıkta uygulatması gerekir. Fakat ısıtma sistemini çok sık kullanmayan hanelerde 2 senede bir de temizlik gerçekleştirilebilir. Bu süreç içerisinde uzman kişiler ile iş birliği yapmanız gerektiğini kesinlikle unutmamalısınız.

Solüsyonlu Petek Temizliği

Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu bir biçimde uygulandığı zaman süreç çok daha hızlı işlemektedir. Evinizin tek bir yeri bile kirlenmeden sorunsuz bir biçimde sistemi temizletebilirsiniz. Kullanılan solüsyonların ısıtma sistemine zarar verdiği gibi bir algının kesinlikle oluşturulmaması gerekir. Hatta bunun tam tersine belirli bir müddet temizlenmeyen kombilerin sizin sağlığınız için tehlike yaratacağını da bilmelisiniz.

Hangi Yöntem Daha Hızlıdır?

Son senelerde ekipler genel olarak makine kullanımı ile sistemin temizlenmesini sağlamaktadır. Makine kullanılırken bir su giriş bir de su çıkış hortumu bağlanmaktadır. İç kısımdan çıkacak olan kirlerin de direkt olarak klozete aktarılması için uzun bir ara kablo kullanılır. Bu aksamlar sayesinde evinizin asla kirlenmesine izin vermeden çok kısa bir süre içerisinde petek temizliği tamamlanabilir. Makinesiz petek temizleme işlemleri için ödenmesi gereken tutar da oldukça düşüktür. Her sene bu temizlik işlemleri ile bütçeden tasarruf edilebilir.

17 Kasım 2018
1.603 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN