Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek Temizleme Nasıl Yapılır?

Petek temizleme petek ve kaloriferlerinizin uzun ömürlü olabilmesi için oldukça önemli bir işlemdir. Kalorifer sistemleri oldukça maliyetli işlemler olmakla birlikte bu sistemlerin zarar görmesi sonucunda ciddi bir maddi zarar yaşamanız kaçınılmaz olur. Bunun yanı sıra bakımlarının yapılmaması durumunda aniden bozulabilecek bu sistemler sizleri günlük hayatınızda da çok zor durumda bırakabilir. Huzur Tesisat olarak petek temizleme işlemlerinizi kısa bir sürede ve en sağlıklı şekilde gerçekleştiriyoruz. Temizleme işlemleri esnasında etrafta herhangi bir kirlenme durumu söz konusu olmuyor. Son teknoloji cihazlarımız ile özenli ve ince bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde sizlere de uzun ömürlü petekler bırakmış oluyoruz. Sizler de peteklerinizin temizliğini ve bakımını göz ardı etmeyin, yılda bir kez bizleri petek temizleme işlemleriniz için arayın.

Petek temizleme işlemi peteklere zarar verir mi?

Söz konusu bu işlem için çeşitli olumsuz rivayetler olsa da yanlış bilinen şudur ki, eğer peteklerin düzenli temizliği ve bakımı yapılmazsa işte o zaman olumsuz sonuçlarla karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Petekler temizlenirken içlerinde bulunan yağ olan kısma girilmez. Bu şekilde olmasından dolayı da peteklerin zarar göreceği bir durum olmaz. Peteklerinizi yılda bir kez temizleterek ömrünü uzatır, daha çok verim elde eder ve de yakıt tasarrufu sağlamış olursunuz. Huzur Tesisat bu işlemleri sizler için dilediğiniz zaman gerçekleştiriyor. Yapmanız gereken dilediğiniz zaman iletişim numaraları üzerinden tarafımıza ulaşmak. Uzman kadro ve son teknoloji aletlerle hizmetinizdeyiz!

Petek temizleme işleminin faydaları nelerdir?

Petek temizleme işlemi yapılmaması halinde;

  • Bölgesel ısınma sorunları
  • Pis su akıtma
  • Peteklerden ses gelmesi
  • Kombinizi son ısı derecesine getirmenize rağmen ısınmaması
  • Kombi filtresinin çok sık kirlenmesi
  • Peteklerin altı sıcak üstü soğuk, ya da üstü sıcak altı soğu olması
  • Peteklerinizin bazılarının ısınırken bazılarının ısınmaması

Gibi sorunlarla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Peteklerinizin temizlenmesi halinde bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız. Verimli çalışan ve herhangi bir sorun yaratmayan petekleriniz ile kışı sıcacık geçirirsiniz. Petek temizleme işlemleri için fiyatlar net olmamakla birlikte, petek sayısına, bulunan mekana, kullanılacak cihazlara ve malzemelere göre değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten dolayı kişiden kişiye fark gösterecek olan fiyat bilgisi olup, en güncel fiyatlar ve detaylı tüm bilgiler için Huzur Tesisat iletişim numaraları üzerinden iletişime geçebilir, gerekli bilgileri vererek güncel bir fiyat bilgisi alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman arayarak tarafımıza ulaşabilmeniz mümkün.

09 Ocak 2019
1.396 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN