Sosyal Medyada Biz}

Petek Temizliği Beylikdüzü, Petek Temizliği Beşiktaş

Petek Temizliği Beylikdüzü, Petek Temizliği Beşiktaş

Petek temizleme Avrupa Yakası kapsamında birçok farklı firma tarafından gerçekleştirilen ve kişilerin elde edecekleri ısıtma sistemi verimliliğini direkt olarak artıran hususların başında gelir. Uygulamasının zorunlu olup olmadığı birçok kişi tarafından dile getirilmektedir. Kişiler ısıtma sistemlerini güvenilir bir biçimde kullanmaya devam etmek istiyorlarsa petek temizliğinin dönemsel olarak tekrarlanması zorunludur.

Petek Temizliği Nasıl Gerçekleştirilir?

Kombi petek temizliği nasıl yapılır sorusunun yanıtı öncelikle peteklerin iç yapısının yıkanması ile başlar. Peteklerin özellikle alt kısmında biriken kirler ile sıcaklık devir dayımı daha zor bir hale gelir. Hatta belirli bir raddeden sonra tıkanma bile oluşabilmektedir.

Temizliğin yapım safhasında makine kullanıldığı için petekten çıkan kirlerin etrafı kirletmesi de söz konusu değildir. Petek içinden çıkan kirler direkt olarak gidere borlar yardımı ile yönlendirilmektedir.

Solüsyonlu Temizlik Sisteme Zarar Verir Mi?

Kalorifer petek temizliği radyatör temizliği solüsyonlu olarak temizlendiği zaman daha uzun vadede verimli bir biçimde çalışacak bir ısıtma sistemine sahip olabilirsiniz. Solüsyonlu temizlik yapan firmaların ısıtma sistemlerine zarar verebildiği ile alakalı farklı haberler de yapılabilmektedir. Bu tür bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Solüsyon kullanımı temizlik aşamasını kolaylaştırmakta ve içerisinde yer alan bakım unsurları ile de sistemin daha muntazam çalışması mümkün kılınmaktadır.

Peteğin Dış Yüzeyinin Temizlenmesi

Solüsyonlu petek temizliği sonrasında dış yüzeyde meydana gelen sararmaları önleyebilmek ve ortadan kaldırmak için buhar ile uygulama yapılmaktadır. Bu süreç içerisinde petekte birikmiş olan bütün lekelerden tam olarak kurtulma imkanını elde edebilirsiniz. Bu yöntem ile aynı zamanda petekleri mikroplardan arındırma ve daha hijyenik bir hale getirme imkanını da yakalayabilirsiniz.

Kombi Ayarlarının Düzenlenmesi

Beşiktaş petek temizliği sonrasında kombi ayarlarında da düzenlemeler yapılmaktadır. Bu düzenlemeler sayesinde istenmeyen herhangi bir tehlikenin ortaya çıkması da tam olarak engellenmektedir.

  • Duman odasının kontrolü
  • Filtrenin değiştirilmesi
  • Gaz tankının kontrol edilmesi
  • NTC testleri
  • Gaz ayarları
  • Elektrot testleri

Bu testler ile beraber ısıtma sisteminizin çok daha verimli bir biçimde çalışacağından emin olabilirsiniz.

03 Aralık 2018
1.394 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN