Sosyal Medyada Biz}

Sıcak Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Sıcak Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Çok uzun süre boyunca devam eden kaçaklar nedeniyle hem aşağıdaki hem de yukarıdaki komşularınızın duvarlarının hasar görmesine neden olabilirsiniz. Türkiye genelinde verilen hizmetlerden biriyle birlikte artık su kaçağı bulma sürecinde de yeni tekniklerle verilen hizmet sürecinde de kırmadan tamirin yapılmasını istemeniz mümkündür.

Su Kaçağını Bulmak İçin Ne Yapılır?

Kaçağın bulunabilmesi ve hızlı bir şekilde de tamirin yapılması için öncelikle hangi alanlarında problem ortaya çıktığının anlaşılabilmesi gerekiyor. Ülke genelinde zaten direkt olarak gün içerisinde de tüm özellikleri artık su kaçağı ile ilgili olarak yapılacak işlemlerin de hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını sağlayabiliyor. Direkt olarak kaçağın bulunması yerine yeni teknikler aracılığıyla bir inceleme yapılması ve sızıntının tam olarak oluştuğu yerin bulunması önemli olacaktır. Tespitin yapılması için de artık herhangi bir problemle karşı karşıya kalınmadan sıcak su için termal kamera kullanılır ve duvarın içerisindeki sıcaklığın yoğunlaştığı yer ölçülebilir. Soğuk su için ise son teknikler doğrultusunda son derece hassas olan kulaklık ve dinleme cihazı aracılığıyla duvarın iç yüzeyindeki damlama veya suyun akışına dair sesler dinlenerek yoğunlaştığı yerle de su kaçakları ortadan kaldırılabilir.

Kaçağın Tamiri Nasıl Olur?

Özellikle de tamir edilmesi gereken kaçakların bulunduğu durumlarda direkt olarak hattın öncelikle neresinde sorununun bulunduğunun öğrenilmesi ve sonrasında o bölümün kırılarak hattın da kesilmesi gerekiyor. Bu işlemler yapıldıktan sonra da herhangi bir sorun ortaya çıkmaması için hat boyunca bir kırma veya kesme işlemi gerçekleştirmek yerine direkt olarak çatlağın bulunduğu bölüm kesilir ve farklı bir dayanıklı plastikle birlikte, hattı boğmayacak veya bir anda genişlemesine sebebiyet vermeyecek şekilde bir parçası kesilir. Böylelikle de kaynak yapıldıktan sonra su tekrar gönderilir ve sızıntı olup olmadığına bakıldıktan sonra da su kaçağı tamiri ile ilgili son işlem de duvarı kapatmak olacaktır. Ustayla iletişime geçtiğinizde hangi nedenden dolayı çatlağın veya kırılmanın olduğunuz söyleyebilir, hattın dış etken dolayıyla mı yoksa bina yapılırken mi zarar gördüğüne dair bilgileri de kesilecek olan parçada görmek mümkündür.

23 Ekim 2002
2.456 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN