Sosyal Medyada Biz}

Sıkça Sorulan Sorular

Evimde su kaçağım var ne kadar sürede gelirsiniz
Ekibimiz en erken 1 saat en geç 24 saat içerisinde size yönlendirelecektir
Evimdeki Su kaçağı Temiz su mu? Pis su mu? nasıl anlarım
Evinizdeki Su Kaçağının Temiz olup olmadığı kolay kolay belli olmaz bunun için test yaptırmanız gerekmektedir. NOT: pis su dahi olsa topraktan arınarak geldiği için temiz gözükebilir.
Borular neden patlar?
Borularun patlamasının birçok etkeni vardır başlıcaları şunlardır; Boruların sıcak su ve soğuk su etkisine girerek çıkabilir en çok çıkan kaçaktır. (sıcak su borusu) Evin tesisatlarının eski olmasından ve rutubet nem almasından dolayı çıkabilir ( mavi plastik boru ve demir boru) Tesisatınız yeni fakat iyi bir işçilik yapılmadığı için çıkabilir Fabrika çıkışı borular çatlak veya delik olup zamanla bu çatlağın ortaya çıkması ile oluşur Her hangi tadilat durumlarında dikkatsiz davranma sonucu borularda çatlak ve delinmeden kaynaklanan durumlar olabilir.
Duvarda Rutubet var acaba evimde su kaçağı var mıdır?
Duvarda rutubet olmasınında farklı etkenleri vardır bunlar şöyle sıralanabilir; Evinizde temiz yada pis sulardan kaynaklı kaçak oluşmuş olabilir Yağmur sularından çekiyor olabilir (rutubetin olduğu duvara bağlı olarak) Kalorifer kaçağı olabilir Komşunuzun tarafına bakan duvarda var ise komşunuzdan dolayı oluşmuş olabilir.
Komşum Su Kullandığı zaman evime su damlıyor acaba temiz su mudur?
Eğer sadece komşunuz kullandığı zaman sizin evinize su damlatıyor ise bu kaçak pis su kaçağıdır. şu sebepler ile oluşur; Duş yapıldığı zaman akıyor olabilir Lavaboyu Kullandığı zaman akıyor olabilir Makinayı çalıştırdığında akıyor olabilir Akan yerin üst tarafı yıkandığında oluşuyor olabilir
Tavandan su akıyor ama bazen kesiliyor nedendir acaba?
Bu kaçak pis su kaçağıdır kullandıkça akan bir sudur ilk olarak üst katınızdaki dairenin fayans aralarına yani derz dolgularına bakılması önerilir.
Tıkanıklık neden oluşur
Yemek Yağlarından Kıl tüy vb. şeylerin gider borularına atılmasıyla Ustalık hatasından kaynaklı olarak Borular da meyil olmadığından
Tıkanıklık nasıl açılır?
Son teknoloji ürünlerimizden yine tıkanıklık açma makinası ile çelik tel salınarak açılır. Bu çelik tel makina yardımıyla borunun içinde dönerek gider ve tıkanıklığın olduğu yere bu şekilde açar.